Windows 10 %100 Disk Kullanımı

@"Furkan Emir" Alakası yok. Yanlış bilgilendirme yapmayınız. Windows 10 disk kullanımı bakımından daha stabil çalışması için optimize edilmeyi amaçlanmış bir işletim sistemidir. HDD üzerinden sorun yok ise Windows 10 rahatlıkla kullanılabilir.

@Shadow is a Hunter sistem sürekli böyle değil ise Windows arka planda kendi işlemlerini gerçekleştiriyor. Olabilir sabrederseniz düzelecektir. Eğer problem varsa onu diğer arkadaşlara sorun bilgili biri yanıtlayacaktır. Ben müsait değilim. Ayrıca konuyu da yanlış yere açmışsınız. Bu moderatörlerin işlerini yaptığı yok. Konu onaylarken ay sonu gelsin de n'olursa olsun kafasında hepsi.

Konu aslında windows 10 kısmında olsaydı da yanlış olabilirdi. Çünkü sorun donanımda da olabilir bu yüzden buraya açma kararı aldım. Sistem sürekli böyle değil sadece bir işleme başladığım zaman %100 oluyor üstelik gayet basit bir işlem olmasına rağmen.

Aynı şey benimde başıma gelmişti,kayıt defterinden ve hizmetlerden birkaç şeyi kapattıktan sonra bu sorun düzeldi.Google'ye bu sorunu yazarsan direk çözümler mevcut şuan mobilden giriyorum linkleri atamadım:(
Ancak tavsiyem windows 7 ye geçmen.10 Orjinal olmadığı sürece biraz sorunlu gibi geldi bana. Genede karar senin dostum

Bu tip durumlarda arka planda çalışan bir yada daha fazla sayıdaki kötü amaçlı yazılım gereğinden fazla sistemi yoruyor. Sorunun SSD kullanmamaktan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. HDD sorunlu değilse kurulu programdan dolayıdır sorun. ADW Cleaner ile sistemi taratmakta fayda var.

Benim ikinci bilgisayarımda bu şekilde bir sorun vardı SSD alınca düzelmişti o yüzden fikir olması için belirttim.

Hocam, tamamen fikir vermek amaçlı yazıyorum.
Sorun sabit diskdedir belki. HD Tune prgramı ile bir tarama yapın derim.

Sürücüleriniz güncel olup olmadığın sormuyorum bile zira daha iyi performans için her zaman güncel işletim sistemi ve sürücüler. :like:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı