Windows 10 eski sürüme dönme sorunu

kync03

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir Windows kullancsıyım, yapı 10586'yı medya oluşturma aracı ile indirdim ve yükselttim ama bütün dosyalarım gitmiş. Windows.old klasorü de duruyor ama önceki sürüme geri dönemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma bölümünde 'Windows'un Önceki Sürümüne Geri Dönün' seçeneği yok mu? Eğer yükseltmeyi Windows içinden başlatarak 'ayarları ve programları koru' seçeneğini seçtiyseniz ve daha sonra windows.old klasörünü silmediyseniz ve de Windows 10'a yükselttikten sonra 1 aydan az süre geçmişse mutlaka olması gerek. Eğer yoksa windows.old klasörünün içeriğini inceleyin; bazen disk temizleme ile silmek istediğinizde, klasör içeriğinin büyük kısmını siler ama birkaç dosyayı bırakabilir; böylece windows.old klasörü halen vardır ama neredeyse tamamen boş olduğu için işe yaramaz. Durum buysa kurulum öncesi yedek aldıysanız ona dönmekten başka şansınız yok. Bu arada, yükseltme sonrası tüm ayarlarınız ve programlarınız silinmiş ise, büyük ihtimalle yükseltme yerine eski Windows'un olduğu partisyona temiz kurulum gibi yükleme yapmışsınızdır...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı