Rehber Windows 10 Etkinleştirilen Keyi ve Orjinalliğini Öğrenme

Hey, selam! Bu konumda Windows 10 işletim sisteminde aktifleştirilen keyi öğrenmeyi göstereceğim.

İlk önce keyi öğrenmeyi göstereceğim. Öncelikle arama çubuğumuza "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.
image_2021-07-01_223650.png

Sonrasında çıkan yere gelip "wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey" yazıyorsunuz, ve işte! Key karşınızda.

image_2021-07-01_223813.png

Gördüğünüz gibi anahtarım burda.

Şimdi ise orjinal olup olmadığını bakalım.

Tekrar "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırıyoruz ve açılan yere "slmgr /xpr" yazıyoruz.

image_2021-07-01_224223.png

Eğer sonsuza dek aktifleştirildi yazıyorsa Windows 10 anahtarınız orjinaldir. Eğer süre verdiyse anahtarınız orjinal değildir.

Umarım işinize yaramıştır. :)

NOT: Eğer key çıkmadıysa keyiniz OEM keydir, anakartınıza gömülüdür.

Son düzenleme:
Hey, selam! Bu konumda Windows 10 işletim sisteminde aktifleştirilen keyi öğrenmeyi göstereceğim.

İlk önce keyi öğrenmeyi göstereceğim. Öncelikle arama çubuğumuza "CMD" yazıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.
Eki Görüntüle 1092833

Sonrasında çıkan yere gelip "wmic path softwarelicensingservice get OA3xoriginalproductkey" yazıyorsunuz, ve işte! Key karşınızda.

Eki Görüntüle 1092834

Gördüğünüz gibi anahtarım burada.

Şimdi ise orijinal olup olmadığını bakalım.

Tekrar "CMD" yazıp yönetici olarak çalıştırıyoruz ve açılan yere "slmgr /xpr" yazıyoruz.

Eki Görüntüle 1092842

Eğer sonsuza dek aktifleştirildi yazıyorsa Windows 10 anahtarınız orijinaldir. Eğer süre verdiyse anahtarınız orijinal değildir.

Umarım işinize yaramıştır. :)

not: eğer key çıkmadıysa keyiniz OEM keydir, anakartınıza gömülüdür.

İlk komutu yazdım hiçbir şey çıkmadı keyim OEM değil show key Plus'dan sorgulattım ve Retail key çıktı internetten almıştım bir sıkıntı var mı keyimde 2. komuta kalıcı olarak etkinleştirildi diyor.

Geri
Yukarı