Çözüldü Windows 10 etkinleştirilmeden koyu tema nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Veli1026

Megapat
Makaleler
2
İşletim sistemimi etkinleştirmeden koyu temayı aktıf etmenin bir yolu var mı? Bir haftaya OEM anahtar satın alacağım ancak şimdiden koyu temaya geçmek istiyorum.

Çözüm
Regedit'i açın.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize

anahtarına ulaşın.

Yeni bir DWORD değeri oluşturun. Adını "AppsUseLightTheme" olarak ayarlayın. Değeri 0 olsun.

Daha sonra,

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize

anahtarına ulaşın.

Tekrardan yeni bir DWORD değeri oluşturun. Adını "AppsUseLightTheme" olarak ayarlayın. Değeri 0 olsun.

Bilgisayarı yeniden başlatın.
Regedit'i açın.

anahtarına ulaşın.

Yeni bir DWORD değeri oluşturun. Adını "AppsUseLightTheme" olarak ayarlayın. Değeri 0 olsun.

Daha sonra,

anahtarına ulaşın.

Tekrardan yeni bir DWORD değeri oluşturun. Adını "AppsUseLightTheme" olarak ayarlayın. Değeri 0 olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Regedit'i açın.

anahtarına ulaşın.

Daha sonra,

anahtarına ulaşın.

Teşekkür ederim, sorunum çözüldü.

Regedit'i açın.

anahtarına ulaşın.

Daha sonra,

anahtarına ulaşın.

Teşekkürler.

Regedit'i açın.

anahtarına ulaşın.

Daha sonra,

anahtarına ulaşın.

Bende DWORD değeri oluşturmaya çalışırken, "Zaten bu isimde bir dosya var." hatası veriyor.

64 BIT seçeneğini seçinde DWORD oluşmuyor. 32 BIT seçeneğiyle deneyeyim mi? Hata= "Bu isimde bir dosya var, farklı ad koyun" yazıyor.

Son düzenleme:
Bende DWORD değeri oluşturmaya çalışırken, "Zaten bu isimde bir dosya var." hatası veriyor.

64 BIT seçeneğini seçinde DWORD oluşmuyor. 32 BIT seçeneğiyle deneyeyim mi? Hata= "Bu isimde bir dosya var, farklı ad koyun" yazıyor.
Zaten DWORD32 ile oluşturmanız gerekiyor.

Zaten DWORD32 ile oluşturmanız gerekiyor.
32 bit oluşturmayı denedim aynı hatayı tekrar verdi.
Aslında dediğiniz dosya bende mevcuttu. Varolan dosyayı 0 olarak yaptım Restart yaptım koyu moda geçmedi. Ek Dword eklemeyi deneyince olmuyor. Ama fotoda bir tane daha değer var. "Systemuselighttheme" diye. Onla beraber 0'layıp mı denesem acaba? Eklenmiyor çünkü bende DWORD. 32 64 bit ikisini de denedim hocam.
Kayıt Defteri Düzenleyicisi 15.09.2022 00_51_58.png

Dosya Ekleri

• Kayıt Defteri Düzenleyicisi 15.09.2022 00_46_04.png
    Kayıt Defteri Düzenleyicisi 15.09.2022 00_46_04.png
    5,2 KB · Görüntüleme: 152
32 bit oluşturmayı denedim aynı hatayı tekrar verdi.
Aslında dediğiniz dosya bende mevcuttu. Varolan dosyayı 0 olarak yaptım Restart yaptım koyu moda geçmedi. Ek Dword eklemeyi deneyince olmuyor. Ama fotoda bir tane daha değer var. "Systemuselighttheme" diye. Onla beraber 0'layıp mı denesem acaba? Eklenmiyor çünkü bende DWORD. 32 64 bit ikisini de denedim hocam.Eki Görüntüle 1517927
"SystemUse" olan sistem arayüzünün (görev çubuğu vb.) temasını ayarlıyor, "AppsUse" olan ise uygulamaların temasını (ayarlar, varsayılan Chrome teması vb.) ayarlıyor. Tıpkı tema ayarlarında ikisini ayrı ayrı ayarlayabildiğimiz gibi burada da aynı şey yapılabiliyor. Bahsettiğim iki değeri de 0 yaparsanız tam koyu temaya geçiş yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı