Windows 10 Etkinleştirmek için SL Sürümünü Kurmak

alihandrox

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1-2 yıl önce orijinal ve etkinleştirilmiş Windows 8 SL ile bir laptop aldım. Sonrasında Windows 8.1'e yükselttim sorunsuz. Ondan sonra ücretsiz Windows 10 yükseltmesini kullandım. Gayet güzeldi sonra bilgisayar format ister oldu kasıyor falan. Format attım ama elimde Windows 7 vardı. Neyse formatladım bir ton sorun çıktı önceki mesajlarımda da görmüşsünüzdür. Ben de Windows 10'a geri dönmek istedim. Şimdi sorunsuz hallettim, kurdum vs. ama ben Windows 10 Home yüklemişim. Windows 10 SL yüklemem gerekiyormuş aktive edilmesi için. Şu an aktif et dediğimde aşağıdaki resimdekini söylüyor bana.
Ne yapacağım ? Tekrar mı kuracağım yoksa başka bir yöntem falan var mı? Şimdiden teşekkürler.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar kurulum yapmanız gerekiyor. Tüm dosyalarını silerek temiz kurulum yapabilirsiniz ya da dosyalarınızı koruyabilirsiniz.

Windows 7 ile uğraşmıştım sonunda Windows 10 kurmayı da başarmıştım bir şekilde. Windows 7 kurarken çok sorun çıktı vs. vs. şimdi Windows 10 Home SL'e yükseltme yapacağım Windows 10 Home sürümünden ama korkuyorum işte yine bir sıkıntı olacak diye :(

Anladığım kadarıyla ISO dosyası ile direk yükseltme yapacaksınız. Temiz kurulum yapmanız daha iyi olurdu ama siz bilirsiniz. Hesabınıza Windows 10 Home SL lisansı bağlı olduğundan bu sürümü kurunca etkinleşecektir. Endişelenecek bir durum yok.

Ben yarın sizin dediğiniz gibi temiz kurulum yapacağım. Umarım bir sıkıntı olursa yardım edersiniz :) Birde ben bu ara bilgisayara çok format attım bir zararı var mıdır HDD'ye :aşk:

Yardım ederiz sorun değil :) Bildiğim kadarıyla bir sorun yaratmıyor, çünkü ben de biraz sık format atarım :D HDD'mi alalı 2-3 yıl oldu, ama hala sağlam.

Format atmadan önce HD Tune ile tarama yaptım ve sonuç:
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG

Sıçtım değil mi :(
Windows 7 yüklerken birkaç kez bilgisayarın gücü kesilmişti bundan olabilirmi yoksa donanımsal arıza mı ? (Çizik vs.)

Son düzenleme:
Bu tür donanımsal arızalar hakkında pek bir fikrim yok. Sabit disk fazla sarsılırsa, bir yere çarpılırsa (Sert olmasa da) bu tür bir sorun çıkarabilir. Güç kesintisi de sebep olmuş olabilir format esnasında. Daha önce Windows kurarken bir sorun çıkmış mıydı? Çünkü Windows 7'den sonra da 10 kurduğunuzu yazmışsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı