Windows 10 Format Atarken "Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık" Sorunu

Ben de diyorum ki; HDD yi sıfırlamak istemediğim için 2 ye ayırdım ve GBT yaptım. Rufus'tan UEFI olarak ayarladım ve biostan UEFI olarak başlattım USB'yi.
Format yerinde karşılaştığım hata bu. Sizin gönderdiğiniz ancak izlemediğiniz videoda HDD yi sıfırlıyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum size.
Sadece kurmak istediğin bölümü sıfırlayabilirsin. Select disk komutu ile sıfırlayacağın bölümü seçiyorsun. Bir bölüm seçip, temizlemen gerekiyor başka yolu varsa da ben bilmiyorum özür dilerim.
USB 2.0 dan kurmayı deneyin USB 3.0 sorunlu olabiliyor Windows kurulumunda.

Sadece kurmak istediğin bölümü sıfırlayabilirsin. Select disk komutu ile sıfırlayacağın bölümü seçiyorsun. Bir bölüm seçip, temizlemen gerekiyor başka yolu varsa da ben bilmiyorum özür dilerim.
Select disk den çıkmıyor işte. Konuda onu dedim.

Diğer konuna da baktım. @166079 ın sana dediği şekilde Rufus ile hazırlamana rağmen aynı sorun devam ediyor.
Böldüğünden emin olduğun diski tek parça olarak görüyor doğru mu?
Diskin MBR'dan GPT'ye çevrildiğine emin misin? Bunu çevirme işlemini yaptıktan sonra teyit ettin mi?

İki konuyu da kontrol ettim, @samuray istemesine rağmen işlemleri yaptıktan sonra herhangi bir foto atmamışsın.
Söylenen adımları sırasıyla yapıp foto ekleyeceksen yardımcı olmaya çalışayım. Herhangi bir hata alınıyorsa bunu hangi adımda aldığını görmemiz gerekir ki farklı bir adıma geçebilelim.

Rufus 3 ve sonrası kullandın muhtemelen. Sana önerim Rufus 2.18 kullanman. 3 serisinde MBR-GPT kısmında seçim yapmana rağmen yazılan tür farklı olabiliyor, bunu yaşadığım için belirtiyorum. 3.2 ve 3.3 versiyonlarında aynı sorunu yaşayıp tekrar dönüp 2.18'de hazırladığım hiçbir kurulum USB'sinde sıkıntı yaşamadım. Halen de aynı sürümü kullanıyorum. 1903 versiyonuna da onu kullanarak geçeceğim.
Diskin GPT'ye kesin olarak geçip geçmediğini teyit etmen lazım.
Geçmemişse Rufus 2.18 i kullanarak MBR olarak UEFI hazırlayabiliyorsun.
3 serisinde UEFI yapmak için GPT seçmen gerekiyor.

@Anil26 Diskin bütün birimlerini bi' zahmet görmek istiyorum. MiniTool ile ekran görüntüsü paylaşmanı istemiştim hala bekliyorum.

Sistemin UEFI olup olmadığından emin olalım. Aldığınız değeri bizimle paylaşın.

Windows yükleme ekranında Shift+F10 tuşlarına basın.
Açılan komut isteminde aşağıdaki komutları girin.
wpeutil UpdateBootInfo
reg query HKLM\System\CurrentControlSet\Control /v PEFirmwareType

Legacy(eski) tip BIOS: 0x1
UEFI BIOS: 0x2 sonucunu verecektir.

@Anil26 Diskin bütün birimlerini bi' zahmet görmek istiyorum. MiniTool ile ekran görüntüsü paylaşmanı istemiştim hala bekliyorum.
Diskte sadece 3-5 fotoğraf albümüm, bir de oyunlarım var. İşletim sistemi yok yani. Disk:
WD 3.5" 1TB Caviar Blue 7200 Rpm 64MB Cache Sata 3.0 Harddisk WD10EZE HDINT01000WDC705.
80 GB ölü eski HDD me zar zor Windows kurarak Windows Disk Yöneticisinden 2 ye ayırdım ve AOMEI Partition Assistant Unlimited Edition programı ile GPT'ye çevirdim. W10 format USB'm MBR formata ayarlıydı, Rufus ile GPT yaptıktan sonra HDD yi çıkarttım ve bilgisayarı format USB sinden başlatıp format atmaya çalıştıktan sonra bu sorunla karşılaştım.

@Anil26 Dostum ben diskin içindeki verilerinden bahsetmiyorum diskin birimlerine bakacağım aşağıdaki şekildeki gibi ekran görüntüsü atmanı bekliyorum. Farklı bir bilgisayara takarak yapabilirsin. Eğer yoksa aşağıdaki kodları yaz ekran görüntüsü paylaş. Bir şeyden emin olmak için istiyorum. Atladığımız bir yer olabilir. Üstteki mesajımda attığım kodu gir sonucu yaz ki yardım edelim. Bu kodları Windows yükleme ekranında yazabilirsin bilgisayarda işletim sistemi kurulu olmasına gerek yok. Disk aktif mi GPT mi emin olalım, ona göre önerileri olacak diğer arkadaşların da benim de,
sen hiç bilgi vermiyorsun demek istediğim bu 🙂

diskpart
list vol
385231

@Anil26 Dostum ben diskin içindeki verilerinden bahsetmiyorum diskin birimlerine bakacağım aşağıdaki şekildeki gibi ekran görüntüsü atmanı bekliyorum. Farklı bir bilgisayara takarak yapabilirsin. Eğer yoksa aşağıdaki kodları yaz ekran görüntüsü paylaş. Bir şeyden emin olmak için istiyorum. Atladığımız bir yer olabilir. Üstteki mesajımda attığım kodu gir sonucu yaz ki yardım edelim. Bu kodları Windows yükleme ekranında yazabilirsin bilgisayarda işletim sistemi kurulu olmasına gerek yok. Disk aktif mi GPT mi emin olalım, ona göre önerileri olacak diğer arkadaşların da benim de,
sen hiç bilgi vermiyorsun demek istediğim bu 🙂

diskpart
list vol
Eki Görüntüle 385231
Düzeltme: diskpart ardından list disk yaptıktan sonra GPT yerinde * işareti çıkıyor.

@Anil26 En yakın zamanda mezarını yaptır, açıkta kalmasın. Ölüme yakın bir harddisk kullanıyorsun 🙂

Dediğim gibi ekran görüntüsü çok şeyi gösterecek, 3-4 tane ekran görüntüsü atmak zor değil dostum bak diğer arkadaşlar atıyor takır tukur çözüyoruz. Belki dosyaların bölümleme olarak en solda yer alıyordur. Bu da Windows'un kurulmasına engel teşkil eder.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı