Windows 10 Format Atarken "Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık" Sorunu

@Anil26 En yakın zamanda mezarını yaptır, açıkta kalmasın. Ölüme yakın bir harddisk kullanıyorsun 🙂

Dediğim gibi ekran görüntüsü çok şeyi gösterecek, 3-4 tane ekran görüntüsü atmak zor değil dostum bak diğer arkadaşlar atıyor takır tukur çözüyoruz. Belki dosyaların bölümleme olarak en solda yer alıyordur. Bu da Windows'un kurulmasına engel teşkil eder.
Hangi ekran görüntüsünü atayım? EaseUS programı yüklü şu an.

Her iki program ile ekran görüntüsünü al paylaş.
Bu ekran görüntülerini paylaşırken öleceğim zannettim :D
EaseUS:
385263

AOMEI:
385264

Dediğim şekilde çıktı. D: diski en solda Windows kurulumu en soldan yaptığı için o diski kabul etmiyor. Dosyaların eğer D: diskinde ise onu M'ye kopyala D: bölümünü silme kurulum ekranında silmeden devam et butonu aktifse ona bas, değilse sildikten sonra bas. Yarın sonuca bakarım. Hadi size iyi geceler.

D den M ye taşıdım dediğiniz gibi 2 saat bekledim. İlk başta d yi sıfırlama dan ileri dedim oldu ama yeniden başladığında USB den başlattı çıkartıp yeniden başlattım bu sefer işletim sistemi tanımadı. Bidaha USB den bootladım bu sefer d yi biçimlendirip ileri dediğimde aynı hatayla karşılaştım. Baydı cidden ben bu bilgisayarı kullanamayacak mıyım?!

@Anil26 Hayır ya kullanacaksın tabi, bütün dosyaların sağ bölümde kalmalı, solda Windows'un ayıracağı bölümler için ayrılmamış alan bırakacaksın bu kadar. BIOS ayarlarını default yap buraya resimlerini at. Daha sonra Teamviewer ile bağlanıp diskini düzelteyim. Sonra format atarsın. Ayrıca bu komut isteminden clean komutunu girmeyi deneme diskini temizlersin.

@Anil26 Hayır ya kullanacaksın tabi, bütün dosyaların sağ bölümde kalmalı, solda Windows'un ayıracağı bölümler için ayrılmamış alan bırakacaksın bu kadar. BIOS ayarlarını default yap buraya resimlerini at. Daha sonra Teamviewer ile bağlanıp diskini düzelteyim. Sonra format atarsın. Ayrıca bu komut isteminden clean komutunu girmeyi deneme diskini temizlersin.
D diskini ben M ile birleşir, içindeki dosyalarım silinir diye "sil" tuşuna basmıyordum. Onun yerine biçimlendiriyordum sürekli. "Sil" tuşuna basınca ileri tuşu aktif hale geldi ve bastığımda formatı attı. Eskiden SSD ile kullanıyordum arada çok fazla açılma hız farkı olmadı ama gerçekten sistem neredeyse 1 dakika sonra aktif hale geliyor. Yardımların için sana çok müteşekkirim dostum. Görüşürüz:)

Aynı sorunu ben de yaşıyorum nasıl çözdünüz?Yardımcı olursanız sevinirim.Eski hddye win 8 kuruyorum oluyor.Ssdyi sistem görüyor fakat format atılmıyor.Tüm yöntemleri denedim sayılır ama bir şey anlamadım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı