Çözüldü Windows 10 Formata Başlamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIFFLAREN

Kilopat
Technopat videolarını izleyerek Rufus programı ile bilgisayarımı formata hazır hale getirdim. Flaşı takıp Boot menüsüne giriyorum UEFI'yi seçiyorum ama başlamıyor ne yapmam lazım? Karşıma bunlar çıkıyor, enter’a basıyorum ama başlamıyor.

15726205411212091069812.jpg
1572620564590-429938161.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Boot Option #1 olanı Sandisk bellek olarak ayarlayın, açılışta görür ve bir tuşa başlayıp formata geçersiniz. Bunun dışında açılışta F tuşları ile Boot Menü'yü açıp oradan USB belleği seçebilirsiniz. Bu tuşlar anakarta göre değişiyor. F8, F9, F11, F12 olabiliyor genelde.
Boot Option #1 olanı Sandisk bellek olarak ayarlayın, açılışta görür ve bir tuşa başlayıp formata geçersiniz. Bunun dışında açılışta F tuşları ile Boot Menü'yü açıp oradan USB belleği seçebilirsiniz. Bu tuşlar anakarta göre değişiyor. F8, F9, F11, F12 olabiliyor genelde.

Çözüm
Bana daha çok Boot menüsüne değil de BIOS'taki Boot ayarlarına giriyorsun gibi geldi. fatihgaucho'nun dediğini de yapabilirsin ya da direkt Boot menüsünden de seçebilirsin.
Anakartın nedir?
İstersen direkt F7, F8, F9, F10, F11, F12, ESC, DEL gibi tuşları deneyerek açmaya çalışabilirsin. Aklıma gelenlerden bazıları bunlar.

Bana daha çok Boot menüsüne değil de BIOS'taki Boot ayarlarına giriyorsun gibi geldi. fatihgaucho'nun dediğini de yapabilirsin ya da direkt Boot menüsünden de seçebilirsin.
Anakartın nedir?
İstersen direkt F7, F8, F9, F10, F11, F12, ESC, DEL gibi tuşları deneyerek açmaya çalışabilirsin. Aklıma gelenlerden bazıları bunlar.

1.sıraya getirmem gerekiyormuş orayı geçtim fakat şimdi bu ekrandayım "yeni" seçeneğine tıklayamıyorum ileri mi diyeceğim başka bir şeye gerek var mı?

Dosya Ekleri

• 15726218050801312121062.jpg
    15726218050801312121062.jpg
    679,8 KB · Görüntüleme: 115
1.sıraya getirmem gerekiyormuş orayı geçtim fakat şimdi bu ekrandayım "yeni" seçeneğine tıklayamıyorum ileri mi diyeceğim başka bir şeye gerek var mı ?

Yeniye tıklayamazsınız çünkü tüm alanı kullanıyorsunuz.

Silip yeniden alan açmanız gerekiyor.

Edit: Disklerde alan bana yeter derseniz, diski seçip biçimlendir demeniz yeterli. Hangi alana Windows kurmak istiyorsanız o alanı seçin ve ileri diyin.

Yeniye tıklayamazsınız çünkü tüm alanı kullanıyorsunuz.

Silip yeniden alan açmanız gerekiyor.

Edit: Disklerde alan bana yeter derseniz, diski seçip biçimlendir demeniz yeterli. Hangi alana Windows kurmak istiyorsanız o alanı seçin ve ileri diyin.
Bu silme işlemi ikiye bölmek için mi ? İleri desem noluyor ? Bölmeye gerek yok

1. sıraya getirmem gerekiyormuş orayı geçtim fakat şimdi bu ekrandayım "yeni" seçeneğine tıklayamıyorum ileri mi diyeceğim başka bir şeye gerek var mı?
Cihazınızda sadece 500 GB SSD veya HDD var değil mi? O kısmı biçimlendirin öyle ileri deyin ya da silin, yeniden alan oluşturun ve yeni oluşan alan üzerine gelip ileri deyin. Diskinizdeki tüm veriler silinecek, bilginize.

Bu silme işlemi ikiye bölmek için mi ? İleri desem noluyor ? Bölmeye gerek yok

Tek parçaya düşürme, 2, 3 veya daha fazla alana bölmek için.

Eski windows verilerim korunsun derseniz direkt olarak ileriye basın. Diskinizde windows.old diye klasör olur ve eski veriler içinde saklanır.

Temiz kurulum istiyorum derseniz bölüm 4'ü biçimlendirip, bölüm 4'ü seçip ileri diyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı