Windows 10 Formatta Ayrılmamış Alan Sorunu

pissed26

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni 1 TB barracuda HDD aldım ancak kurulum esnasında şöyle garip bi durum ortaya çıkıyor ve format atamıyorum hata veriyor. Sebebi nedir acaba? Bu ayrılmamış 2 tane alan neden var?

@Recep Baltaş

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uefi kurulum yapın. Diskleri silip yeni bölüm oluşturup yükleyin.
Anakartım Asus P5G41TML-X uefı biosa sahip değilim. Format attıktan sonra windows açılırken diski onarmaya çalışıyor, ancak harddisk yeni HD Tune ile test ettim hiçbir sorun yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Shift + F10'a bastığınızda komut satırı açılacak:

upload_2016-12-4_15-4-58.png

Buraya diskpart yazacaksınız ve DISKPART açılacak. Daha sonra list disk yazdığınızda sistemdeki depolama birimleri listelenecek:

upload_2016-12-4_15-5-47.png

Diskinizi seçip clean komutunu vereceksiniz. Bu komut diskte ne var ne yok temizler. Sonra komut satırını kapatın ve yukarıda paylaştığınız ekranda yer alan "Yenile" butonuna basın. Artık diske format atabilirsiniz.

Eki Görüntüle 203407

Buraya diskpart yazacaksınız ve DISKPART açılacak. Daha sonra list disk yazdığınızda sistemdeki depolama birimleri listelenecek:

Eki Görüntüle 203408

Diskinizi seçip clean komutunu vereceksiniz. Bu komut diskte ne var ne yok temizler. Sonra komut satırını kapatın ve yukarıda paylaştığınız ekranda yer alan "Yenile" butonuna basın. Artık diske format atabilirsiniz.
Teşekkür ederim @Recep Baltaş Bey.

Eki Görüntüle 203407

Eki Görüntüle 203408

Merhabalar
DiskPart has encountered an error: Önemli bir cihaz donanım hatası nedeniyle istek başarısız oldu.
See the System Event Log for more information. bu hatayı nasıl çözebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı