Windows 10 Formattan Sonra Retail Lisansı Tekrar Kullanma

focus_57

Centipat
Arkadaşlar,

Bugün internetten ucuza satılan Windows keylerinden aldım. Key'in modeline baktığımda Retail olduğunu gördüm. OEM Key olmadığı için olası bir formatta yeniden aktifleştirilmez sanırım. Windows Key'imi bir yere not aldım. Format atarsam eğer tekrar ayarlardan anahtarı girip aktifleştirebilir miyim yoksa formattan önce yapmam gereken bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur, olması lazım. Hesaba bağlamak daha avantajlı bence. Sistem değişikliğinde faydası oluyor ayrıca. Donanım değişikliği yaptım diyorsunuz. Hesap sizin olduğu için yeni donanımı aktif ediyorlar. :)
Hocam benim korktuğum şey bir süre sonra bu KEY’de bir sıkıntı çıkar ve benim yeni key almam gerekirse hesabıma aldığım yeni keyi girebilir miyim ?

Hocam benim korktuğum şey bir süre sonra bu KEY’de bir sıkıntı çıkar ve benim yeni key almam gerekirse hesabıma aldığım yeni keyi girebilir miyim ?
Girebilirsiniz.

Key sorun çıkarırsa hesabınızdan silinir zaten, bilgisayarınızdaki ürün anahtarınızı değiştirirseniz onunla eşitler.

1598738660637.png

O zaman sıkıntı var mı hemen kontrol edelim CMD'yi açın ve slmgr /xpr yazın makine kalıcı olarak etkinleştirildi diye uyarı verirse artık hatasız demek ve slmgr /dlv ile de anahtarın durumuna bakıp aktifleştirme sayısı olarak 1001 ve Retail yazısını da orada görmen gerek hadi bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı