Rehber Windows 10 Gelişmiş Hızlandırma ve Hafifletme

Bilgisayardan bilgisayara değişmekte ama genelde performans artışı yaşanıyor. Islc'e gelecek olursak, birkaç kişinin sorun yaşadığını gördüm onu kullanmak bazı bilgisayarlarda ya da Windows 10 sürümlerinde sorun çıkartıyor gibi gözüküyor, indirip deneyebilirsin.

Peki hocam teşekkürler bir sorum daha olacaktı ama. Şimdi ben her hafta temp ve %temp% i siliyorum bu Purera'yı yükledikten sonra bu işlemleri yapmama gerek var mı?

Peki hocam teşekkürler bir sorum daha olacaktı ama. Şimdi ben her hafta temp ve %temp% i siliyorum bu Purera'yı yükledikten sonra bu işlemleri yapmama gerek var mı?

Purera zaten %temp% vb. yerleri kendisi siliyor, silemediği zamanlar olabiliyor kendin elinlede silebilirsin, Purera'yı Temp'ten çok diğer artıklar için kullanıyorum.

Bu ayar ne işe yarıyor açıklar mısınız?

"Windows NT tabanlı sistemlerdeki dosya işlemleri, sınırlı bir çekirdek arabellek havuzundan yararlanır. Bu, Windows'taki dosya işlemlerini yavaşlatabilir veya hatta arabellekler doldurulursa, yeni dosya işlemlerini şimdilik kabul edemezlerse durdurabilir.

Arabelleklerin bellek kullanımı, yükseltilmiş bir komut satırı isteminden veya Windows Kayıt Defteri'nden artırılabilir.

Başka bir deyişle, birçok dosya işleminin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken durumları hızlandırır, artan sayıda okuma-yazma işlemi ile her durumda yararlıdır.

Ayarın değiştirilmesi, tamponların sayfalı ve sayfalı olmayan bellek kullanımını artıracaktır; bu, bu ince ayarın yalnızca bilgisayarda yeterli yedek sistem belleği varsa kullanılması gerektiğini gösterir."

Sitede yazan bu, şu anda mesgul olduğum için kopyala yapıştır yaptım.

Ek olarak.

"NTFS disk belleğine alınmış havuzun ve NTFS disk belleği olmayan havuz belleğinin dahili önbellek düzeylerini yapılandırır. 1 veya 2'ye ayarlayın. 1'e (varsayılan) ayarlandığında, NTFS varsayılan disk belleği havuz belleği miktarını kullanır. NTFS, 2 olarak ayarlandığında, görünüm listelerinin ve bellek eşiklerinin boyutunu artırır. Görünüm listesi, çekirdek ve aygıt sürücülerinin dosya okuma gibi dosya sistemi işlemleri için özel bellek önbellekleri olarak oluşturduğu sabit boyutlu çekirdek bellek arabelleklerinden oluşan bir havuzdur."

Hocam ilk dediğiniz yöntemi yaptıktan sonra Windows başlat menüsü açılmıyor hocam.
Ne yapabilirim.

Hocam ilk dediğiniz yöntemi yaptıktan sonra Windows başlat menüsü açılmıyor hocam.
Ne yapabilirim?

O&O'dan yapmışsındır onu Debloat öyle bir soruna sebebiyet vermez, O&O'da bir sürü ayar var yanlışlııkla elin değmiş olabilir tekrardan gözden geçir ve keşke geri dönme noktası oluştursaydınız.
@basar55 bu arada bir siteden alıntı;
"After hours of searching and trying, Finally I GOT IT I found a solution that fixed the issue for me and I think it should work for you and all who suffer from the problem. It is Very easy. Just by these steps: 1- Right Click on start menu and Click on Run. "For those who the start menu does not respond with right Click, right Click on taskbar - Click on Task Manager - from File menu on the left upper corner select Run New task". 2-White the command regedit and Click Enter. 3- GO to path [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WpnUserService]. 4-Double Click on Start from the right side. 5-Change the Value data to 4 then OK. 6-Reboot. That's it. Or just download the attached registry file and run it. https://drive.google.com/open?id=1AZJPia-kpxz_t2DrBKYY6xwMs5D-f9Ft"

Win+R basıp gelen kutuya "regedit" yazın ve Regedit'i açın ve [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WpnUserService] lokasyonuna gidin ve klasörde olan "Start" girdisine çift tıklayıp değeri 4 ile değiştirin sonrasında yeniden başlatın, 4 yerine 2'de yapabilirsin bende girdinin değeri 2'ye ayarlı.

O&O'dan yapmışsındır onu Debloat öyle bir soruna sebebiyet vermez, O&O'da bir sürü ayar var yanlışlııkla elin değmiş olabilir tekrardan gözden geçir ve keşke geri dönme noktası oluştursaydınız.
@basar55 bu arada bir siteden alıntı;
"After hours of searching and trying, Finally I GOT IT I found a solution that fixed the issue for me and I think it should work for you and all who suffer from the problem. It is Very easy. Just by these steps: 1- Right Click on start menu and Click on Run. "For those who the start menu does not respond with right Click, right Click on taskbar - Click on Task Manager - from File menu on the left upper corner select Run New task". 2-White the command regedit and Click Enter. 3- GO to path [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WpnUserService]. 4-Double Click on Start from the right side. 5-Change the Value data to 4 then OK. 6-Reboot. That's it. Or just download the attached registry file and run it. https://drive.google.com/open?id=1AZJPia-kpxz_t2DrBKYY6xwMs5D-f9Ft"

Win+R basıp gelen kutuya "regedit" yazın ve Regedit'i açın ve [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WpnUserService] lokasyonuna gidin ve klasörde olan "Start" girdisine çift tıklayıp değeri 4 ile değiştirin sonrasında yeniden başlatın, 4 yerine 2'de yapabilirsin bende girdinin değeri 2'ye ayarlı.

Çözüldü hocam sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı