Windows 10 GTA 5 Performans Sorunu

Makaleler
21
Bugün Windows 10 format attım GTA 5 indirdim, oyun 20-27 FPS idi. Grafikleri düşürsem de aynı yükseltsem de aynıydı. GPU kullanımı %100 olsa da aynı FPS, %50 de olsa aynı FPS'yi alıyordum. Sürücüleri güncelledim. 8.1'de çok rahat oynuyordum oyunu, FPS bu kadar düşük değildi. Tekrar Windows 8.1'e dönmeli miyim sizce ? Payday 2 gibi oyunlarda FPS değerlerim değişmemiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD 15.7 sürücüsünü kullanman gerek. Ayrıca hangi Build'i kurdun, bu da önemli.

15.7 kurulu zaten. 10166 sürümü kurulu. Ayrıca intro da bile %100 CPU kullanımı gördüm, intro'nun kasmasın'dan belliydi. Arkaplan da hiç bir şey çalışmıyordu GTA' dan başka. 8.1 de böyle sorunlarım hiç yoktu orada da görüntü gitme sorunu olduğu için W10 kurduk böyle oldu...
Araştırma yaptığım da oyunda mod koruması yüzünden böyle oluyormuş sanırsam.

Bendede aynı sorun var. Windows 8'de ortalama 55 FPS ile oynuyordum Windows 10 ile 55 FPS'yi görüyorum ancak hiç stabil değil. Stabil olmadığı gibi çok fazla ani FPS düşüşü yaşıyorum en rahatsız eden şey 55 FPS'den 50 FPS'ye düştüğünde bile takılma meydana geliyor ve sürekli takılıyor. Windows 8'dede 55'ten 50 FPS'ye düşüş yaşıyordum ama takılma yoktu.

Ek Bilgi: 15.7 sürücüsü kurulu ve diğer oyunlarda sıkıntı yok (Witcher 3 v.b)

Bendede aynı sorun var. Windows 8'de ortalama 55 FPS ile oynuyordum Windows 10 ile 55 FPS'yi görüyorum ancak hiç stabil değil. Stabil olmadığı gibi çok fazla ani FPS düşüşü yaşıyorum en rahatsız eden şey 55 FPS'den 50 FPS'ye düştüğünde bile takılma meydana geliyor ve sürekli takılıyor. Windows 8'dede 55'ten 50 FPS'ye düşüş yaşıyordum ama takılma yoktu.

Ek Bilgi: 15.7 sürücüsü kurulu ve diğer oyunlarda sıkıntı yok (Witcher 3 v.b)

Klasik Rockstar saçmalığı bu. Mod yüklenmesin diye oyunu oynanmayacak hale getirmek böyle bir şey olsa gerek. Hiç bir oyun da sorun yaşamadım GTA 5 dışında W10 sistemin de. Ayrıca intro da bile kasıyordu oyun, o sıra CPU %100 den düşmüyordu.

Klasik Rockstar saçmalığı bu. Mod yüklenmesin diye oyunu oynanmayacak hale getirmek böyle bir şey olsa gerek. Hiç bir oyun da sorun yaşamadım GTA 5 dışında W10 sistemin de. Ayrıca intro da bile kasıyordu oyun, o sıra CPU %100 den düşmüyordu.
Kesinlikle. Bende GTA 5 dışında sorun yaşamadım hatta Witcher 3'te FPS artışı oldu.

Araba sürerken 20 FPS, olduğun yerde beklerken yada yürürken 50 FPS.

GTA5_2015_07_17_20_07_37_728.jpg
GTA5_2015_07_17_20_09_00_104.jpg

Aylar sonra tekrar Windows 10 kurdum, 4 GB RAM ile takıla, takıla oynadığım oyunu şimdi hiçbir takılma olmadan oynayabiliyorum. RAM kullanımı oldukça düştü, 3.3 GB gibi bir değer alıyorum, performans da biraz artış var, ama takılmanın tamamen gittiğini söyleyebilirim. RAM upgrade yapmadım. Kurulu olan sürücü; 15.7.1.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı