Windows 10 GTX 970 Sistem Oyunlarda Donma Sorunu

Necati Sarıgül

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler sayın technopat sakinleri. Bilgisayarımı 2015 haziranda topladım. Win 8.1 pro kurdum bilgisayarıma. Win 10 geleceği için dx12 destekli msi gtx 970 ekran kartı aldım fakat win 10'a Windows update'den geçiş yaptığımda ara sıra nvidia grafik sürücüsü çalışmayı kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası aldım, sorun bu değil. Win 10'a geçtiğim zamandan 1 hafta sonra bilgisayarın açılışı gayet iyi normal fakat oyunlara girdiğimde league of legends, h1z1 gibi oyunlarda bilgisayar donmaya başlıyor, sadece oyun açıldıktan sonra oluyor ve düzelmiyor. Bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. Ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükledim olmadı, ondan sonra Microsoft sitesinden win 10 usb format indirdim temiz bir kurulum yaptım 3 hafta idare etti yine aynı hatayı yapmaya başladı. Win 10 seviyorum fakat bu şey çok kötü bilgisayarımı etkiliyor. Yöneticiler Recep abi ilgilenirseniz sevinirim. Yardıma ihtiyacım var.

Bilgisayar özellikleri:
İntel core İ-5 4690-K
MSI GTX 970 Tıger Ekran Kartı
HyperX Fury 8GB bellek
WD 1TB HARDDISK
MSI H-97 Gamıng 3 anakart

Aynı sorun birebir bende var benimki de elektrik gitmesi sonucu başladı ilk önce bad_sector_caller hatası alarak pc kendini resetliyordu. Sonra bu geçti ancak pc donmaya başladı. Ayarlardan sıfırdan yeniden yükledim, sürücüyü 359 yaptım kuramam dedi neden olarak ekran kartın yok dedi, bir şekilde kurdum sonra oyunlarda donmalar başladı. Anakart bios sürümüm en günceli, ekran kartı sürümüm en günceli. Hd tune indirdim error scan yaptım hepsi yeşil çıktı. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Asus ekran kartı, i5 4570 işlemci, harddiskler programın üstünde yazıyor, anakart h81m-k,ram 12 gb kingston fury 1.png 2.png 3.png 4.png

BIOS en güncel halde mi ? Sürüm nedir ?
İlk olarak bunu kurup healt kısmından bir resim verir misin ?
http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe
lütfen banada yardım edin

Aynı sorun birebir bende var benimki de elektrik gitmesi sonucu başladı ilk önce bad_sector_caller hatası alarak pc kendini resetliyordu. Sonra bu geçti ancak pc donmaya başladı. Ayarlardan sıfırdan yeniden yükledim, sürücüyü 359 yaptım kuramam dedi neden olarak ekran kartın yok dedi, bir şekilde kurdum sonra oyunlarda donmalar başladı. Anakart bios sürümüm en günceli, ekran kartı sürümüm en günceli. Hd tune indirdim error scan yaptım hepsi yeşil çıktı. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Asus ekran kartı, i5 4570 işlemci, harddiskler programın üstünde yazıyor, anakart h81m-k,ram 12 gb kingston furyEki Görüntüle 119632 Eki Görüntüle 119633 Eki Görüntüle 119634 Eki Görüntüle 119635

lütfen banada yardım edin

Bios'unda özel bir ayarın yoksa eğer, resetlemeyi deneyebilirsin. Bellek hızlarını bir kontrol et derim. Ciddi sekilde çalışma performansına etkisi oluyor. İşletim sisteminin güncel olmasına dikkat et. Tekrar temiz kurulum yapacaksan eğer Microsoft'un resmi web sayfasından en güncel windows 10 imajını indirebilirsin. İyi bir Antivirüs ile sistemini güvence altına alabilirsin.

Bios'unda özel bir ayarın yoksa eğer, resetlemeyi deneyebilirsin. Bellek hızlarını bir kontrol et derim. Ciddi sekilde çalışma performansına etkisi oluyor. İşletim sisteminin güncel olmasına dikkat et. Tekrar temiz kurulum yapacaksan eğer Microsoft'un resmi web sayfasından en güncel windows 10 imajını indirebilirsin. İyi bir Antivirüs ile sistemini güvence altına alabilirsin.
ScreenShot_20151124121039.png , tekrar kendi sitesinden flash'a birşey yüklendi onu kurdum. Gene aynı sıkıntı var. acaba burdaki ayarlarda veya başka birşey de mi sıkıntı var. Bir de yukarıdaki mekanical mi ne o programı kurdum 14 hata buldu düzeltti. Bu seferde fare 2 kere tıklamaya başladı.

komandor2015 neden yeni konu açıp sormuyorsun ?
boş boşuna aynı konu varken kirlilik yapmayayım dedim.

İyi günler sayın technopat sakinleri. Bilgisayarımı 2015 haziranda topladım. Win 8.1 pro kurdum bilgisayarıma. Win 10 geleceği için dx12 destekli msi gtx 970 ekran kartı aldım fakat win 10'a Windows update'den geçiş yaptığımda ara sıra nvidia grafik sürücüsü çalışmayı kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası aldım, sorun bu değil. Win 10'a geçtiğim zamandan 1 hafta sonra bilgisayarın açılışı gayet iyi normal fakat oyunlara girdiğimde league of legends, h1z1 gibi oyunlarda bilgisayar donmaya başlıyor, sadece oyun açıldıktan sonra oluyor ve düzelmiyor. Bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. Ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükledim olmadı, ondan sonra Microsoft sitesinden win 10 usb format indirdim temiz bir kurulum yaptım 3 hafta idare etti yine aynı hatayı yapmaya başladı. Win 10 seviyorum fakat bu şey çok kötü bilgisayarımı etkiliyor. Yöneticiler Recep abi ilgilenirseniz sevinirim. Yardıma ihtiyacım var.

Bilgisayar özellikleri:
İntel core İ-5 4690-K
MSI GTX 970 Tıger Ekran Kartı
HyperX Fury 8GB bellek
WD 1TB HARDDISK
MSI H-97 Gamıng 3 anakart

Sorunun çözüldü mü? Sorun neden kaynaklanıyor muş ? Aynı sorun bendede var şuan.

Aynı sorunun birebir aynısı bende de vardı. ve daha yeni çözdüm. update etmemle başlamıştı 2 gün önce uefi olarak kurdum ve sorunum düzeldi. Şuanda sıkıntısız.
Üç haftadır çekiyorum bu çileyi.Yeni anakart işlemci aldım Z97 gaming 5 İ5 4590.Ekran kartını garantiye gönderdim sıkıntı çıkmadı.Anakartıda göndericem.O noktaya geldi.Sizde oyunlarda bir zaman sonra kasma donma oyundan atma veya "nvidia sürücüsü yanıt vermeyi kesti." hatası mı alıyordunuz ? Hatanın zamanı belli değil ya 10 dk ya 20 dk yada 60 dk sonra verebiliyor hiç belli olmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı