Windows 10 güncelleme sonrası mavi ekran hatası

Mustafa Kadak

Hectopat
Daha fazla  
Bu gece bir güncelleme geldi daha sonra mavi ekran ile birlikte " page fault in nonpaged area" hatasını verdi RAM'lerden dolayı olmadığını düşünüyorum çünkü Update sonrasında oldu. Güvenli mod ile açıp Update'leri kaldırdım daha sonra Update'leri kapattım fakat kaldırdıktan sonra yeniden başlattığımda tekrar aynı hatayı alıyorum ve Update'ler geri gelmiş oluyor internet bağlantısı olmamasına rağmen Update yapıyor. Servicing/packages kısmından Update dosyalarını da sildim fakat değişen bir şey olmadı tek çare format mı yoksa başka bir çözümü var mı?

Ne yazık ki yine boş diğer söylediklerinize bakıyorum. Teşekkür ederim bu arada ilginiz için

Memtest şu an bu şekilde devam ediyor.

Mtestte RAM'lerde bir sorun çıkmadı.
Gizli dosyaları açmayı dene. Yine çıkmaz ise Memtest86 ile USB üzerinden RAM testi yap ve HD Tune Pro indirip disk testi yap.

HD Tune ile SSD ve HDD taradım ikisi de sağlıklı mtest ile RAM'lerde de sorun çıkmadı sanırım PC güncellemeyi tamamlayamadığı için mavi ekran veriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20200611_114107.jpg
    IMG_20200611_114107.jpg
    814,6 KB · Görüntüleme: 42
Memtest testi bitmemiş attığınız fotoğrafta bu arada. @Murat5038 hocam ben işin içinden çıkamadım, bakma şansınız var mı?

4 Buçuk saat sürdü bunu eklemeyi unutmuşum :)
Memtest testi bitmemiş attığınız fotoğrafta bu arada. @Murat5038 hocam ben işin içinden çıkamadım, bakma şansınız var mı?

Güvenli modda Windows bellek tanımlayı yapınca PC açılıyor fakat kapatınca tekrar aynı sorun oluyor şimdilik geçici çözüm olarak uyku moduna alıyorum ama sorunu hala anlayamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20200611_144711.jpg
    IMG_20200611_144711.jpg
    709 KB · Görüntüleme: 28
1909 ile format atın. CCleaner filan yüklemeyin format sonrası.
Windows güncellemelerini yapıp hata adığında dosyaları paylaşın. Sürücüleri yükleme sadece GPU sürücünü kendi sitesinden yükle ve kullan.

1909 ile format atın. CCleaner falan yüklemeyin format sonrası.
Windows güncellemelerini yapıp hata adığında dosyaları paylaşın. Sürücüleri yükleme sadece GPU sürücünü kendi sitesinden yükle ve kullan.

Kullandığım bazı programların işimi çok kolaylaştıran ama nereden bulduğumu unuttuğum eklentileri var onları kaybetmek istemiyorum ama sanırım tek çözüm format gibi teşekkür ederim.

Son durum nedir?

Kusura bakmayın yeni gördüm. PC üzerinden bellek tanılama aracı kullandıktan sonra güvenli moddan çıkınca düzelip tekrar bozuluyordu. Daha sonra yakın zamanda güncellemesini yarım bıraktığım bir uygulama vardı FACEIT uygulaması, onu kaldırdım şu an düzeldi. Fakat 5 dakika önce "driver overran stack buffer" hatası aldım. Sanırım ben istemesem de artık format zamanı geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı