Windows 10 HDD %100 kullanılması

Çok uzun süren bir işlem değil. Taş çatlasın 30 dakika sürer.

Oyun oynarken otomatik disk birleştirme yapınca FPS düşebilir, drop girebilir. Tarayıcıda gezinirken gene aynı sıkıntılar olur. Otomatik yapılması kesinlikle kapatılmalı. Kesinlikle.

2 ay önce format sonrası aynı sıkıntıdan müzdariptim nedeni şu yanlış şekilde Windows kurmam dı yani formatı düzgün yapamamıştım. Diğer ihtimal ise virüs bulaşmış olabilir.
Yöntemleri denedim, virüs bulaşma ihtimaline karşın format attım ( düzgün ) ama hala böyle.
6 senelik oldu pc. Bilgisayarcı iyice içinden geçti. Param olsa Macbook PRO 16 alacağım ama şu anlık biraz hayal malum şu an istediğim donanımda fiyatı 85.000₺.

Yöntemleri denedim, virüs bulaşma ihtimaline karşın format attım ( düzgün ) ama hala böyle.
6 senelik oldu pc. Bilgisayarcı iyice içinden geçti. Param olsa Macbook PRO 16 alacağım ama şu anlık biraz hayal malum şu an istediğim donanımda fiyatı 85.000₺.
Windows 8.1 ya da Windows 7 kurun. HDD'nin ömrü tükenmeye başlamış belli ki.

Zaten windows 10 var kurulu.

Sürümü eskitmek istemiyorum.
Kusura bakmayın Windows 10 yazmışım. HDD'niz görünüşe göre yavaşlamaya başlamış. Buda demek ki yavaş çalışacak. Sürüm eskitmek değil de düşürmek derseniz daha iyi olacaktır. Ayrıca 8.1'in hala desteği var ve güncellemeleri alıyor.

HDD sağlık ölçen uygulamalar var mı?
Evet HD Tune kullanabilirsiniz.

HDD sağlık ölçen uygulamalar var mı?

CrystalDiskInfo ile bakabilirsin. HD Tune ile bad sector testi yapabilirsin. CrystalDiskMark ile hız testi yapabilirsin.

Kurallara uymadigi icin.
Tamam sildim.

Kusura bakmayın Windows 10 yazmışım. HDD'niz görünüşe göre yavaşlamaya başlamış. Buda demek ki yavaş çalışacak. Sürüm eskitmek değil de düşürmek derseniz daha iyi olacaktır. Ayrıca 8.1'in hala desteği var ve güncellemeleri alıyor.

Evet HD Tune kullanabilirsiniz.
CrystalDiskInfo ile bakabilirsin. HD Tune ile bad sector testi yapabilirsin. CrystalDiskMark ile hız testi yapabilirsin.
Bir tane uygulama indirdim böyle gösteriyor. Değerler nasıl sıkıntı var mı?
Ekran Görüntüsü (5).png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı