Windows 10 i5-7400 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SGTGM

Centipat
Daha fazla  
RAM
12 GB CL16 Corshair 2400 mhz
SSD veya HDD modeli
Seagate Baracuda 1 TB HDD
Ekran kartı
GTX 1050 Ti AERO İTX 4GB
Anakart
H110 M S2V
İşlemci
i5 7400 3.50 GHz
Oyun oynarken bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor. RAM testi yaptım, HDD testi yaptım. Bir hata çıkmadı.

DMP dosyaları linkte. Umarım yardımcı olursunuz.

DISM /online /cleanup-image /scanhealth komutunu girince dizin bozuk veya okunamaz diyor.

Chkdsk /f /r komutunu denedim hiçbir şey olmadı.
SFC /scannow ve DISM /online komutları çalişmiyor.
PowerShell de denedim sonuç aynı PNG'leri koydum.

Dosya Ekleri

• DİSMONLİNEz.png
    DİSMONLİNEz.png
    23,9 KB · Görüntüleme: 13
  • resim_2022-05-19_193257774.png
    resim_2022-05-19_193257774.png
    18 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Aşağıdaki rehber aracılığıyla bir USB hazırlayın. Ardından BIOS'tan BOOT menüsüne gelip USB'yi en başa alın. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda karşınıza kurulum ekranı gelecek. İlk ekranı geçtikten sonra sol altta Bilgisayarınızı Onarın kutucuğuna tıklayın. Eğer bu onarım işlemide işe yaramaz ise direkt olarak hazırladığınız USB ile format atmanızı öneririm.

Aşağıdaki rehber aracılığıyla bir USB hazırlayın. Ardından BIOS'tan boot menüsüne gelip USB'yi en başa alın. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda karşınıza kurulum ekranı gelecek. İlk ekranı geçtikten sonra sol altta bilgisayarınızı onarın kutucuğuna tıklayın. Eğer bu onarım işlemide işe yaramaz ise direkt olarak hazırladığınız USB ile format atmanızı öneririm.

Normal format işe yaramazmı?

Normal format derken neyi kastettiniz? Format atmak sizin için sorun değilse dediğim gibi bir USB'ye Rufus ile ISO dosyasını rehberdeki şekilde yazdırıp temiz kurulum gerçekleştirin.

Normal format derken neyi kastettiniz? Format atmak sizin için sorun değilse dediğim gibi bir USB'ye Rufus ile ISO dosyasını rehberdeki şekilde yazdırıp temiz kurulum gerçekleştirin.

Ayarlardan bu bilgisayarı sıfırla seçeneğinden Windows'u Cloud'dan indirsem çok farklılık olur mu?
USB belleğim yok ve çok karmaşık yapabileceğimi sanmıyorum.

Sıfırla seçeneği temiz kurulum kadar etkili değil. Bu konuya bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı