Windows 10 İçin En İyi Gizlilik Ayarları

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 10 İçin En İyi Gizlilik Ayarları
Windows 10’da kullanıcı verilerini toplayan işlemleri nasıl sınırlayacağınızı ve en iyi gizlilik ayarlarını nasıl yapacağınızı bu rehberimizde bulabilirsiniz. Windows 10 piyasaya sürüldüğünden beri gizlilik, kullanıcı verilerinin toplanması, telemetri konularında yoğun bir tartışma sürüyor. Her ne kadar Microsoft gizlilik ayarları ile ilgili seçenekleri güncellemelerle birlikte değiştirip yasal düzenlemelerle uyumluluğunu artırsa da, gizliliği olabildiğince artırmak ve mümkün […]

Devamı: Windows 10 İçin En İyi Gizlilik Ayarları
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Performans için yapılması gerek adımların bazılarını zaten önceden uygulamıştım. Ama yeni gördüklerim de var. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberde gösterilen regedit yollarını değiştirip yeniden başlattım. Ama maalesef Geri bildirim sıklığı düzelmedi.
Screenshot_1.png

Dizinler yoksa kendiniz oluşturmayı deneyebilir misiniz ? Dizinleri kendiniz açarsanız olacaktır. Bir not defteri açıp aşağıdaki kodu ekleyip dosyayı kaydettikten sonra uzantısını .reg yapıp birleştirirseniz de kolay şekilde yapabilirsiniz.

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ManagePreviewBuilds"=dword:00000001
"ManagePreviewBuildsPolicyValue"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Siuf\Rules]
"NumberOfSIUFInPeriod"=dword:00000000

Dosya oluşturup öyle yapmayı dener misin ? En ufak bir yazım hatası bile sıkıntı çıkarabiliyor. Bir de HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Siuf\Rules dizinindeki PeriodInNanoSeconds değerini sil.

@Egemen Zaten not defterine kopyalayıp yapıştırdıktan sonra kaydettim.
Ayriyeten söylediğiniz anahtarı sildikten sonra yeniden başlattım. Ama düzelme yok.

@Egemen Zaten not defterine kopyalayıp yapıştırdıktan sonra kaydettim.
Ayriyeten söylediğiniz anahtarı sildikten sonra yeniden başlattım. Ama düzelme yok.

Windows 10 Pro sürümüne sahipseniz Çalıştır'a gpedit.msc yazıp daha sonra Bilgisayar Yapılandırması - Yönetim Şablonları - Windows Bileşenleri - Veri Koleksiyonu ve Önizleme Sürümleri - Geri bildirim bildirimlerini gösterme ayarına çift tıklayıp Etkinleştir seçeneğini işaretleyin. Kimi kullanıcılar bu yolla sorunu çözmüşler. Bu şekilde çözülemezse yeni 1803 güncellemesinde bu bug'ın çözülmesini beklemek gerekecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı