Windows 10 ile Linux aynı PC de kullanılır mı?

UserHakan

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Mars
Arkadaşlar sorum başlıktaki gibi veya kullanılırsa nasıl olur benim eski PC de açılırken seçenek sunuyordu enter basıp açıyordum ama şimdi nasıl yaparım bilmiyorum

Eğer bir diske sahipseniz diski 2'ye bölüp yapabilirsiniz. 2 diskiniz varsa boş olana kurabilirsiniz. Bununla ilgili rehberleri YouTube'dan bulabilirsiniz.

Evet, mümkün. Önce Windows'u kurup ardından Linux'u kurarsanız ve kurulumu esnasında "Windows'un yanına kur" seçeneğini seçerseniz iki işletim sistemini bir disk üzerinden kullanabilirsiniz.

Evet, mümkün. Önce Windows'u kurup ardından Linux'u kurarsanız ve kurulumu esnasında "Windows'un yanına kur" seçeneğini seçerseniz iki işletim sistemini bir disk üzerinden kullanabilirsiniz.
Peki hocam mesela ben windowsa geçmek istiyorum veya windowstan linuxa geçmek istiyorum bunlara en başta mı seçicem pc açılırken

Peki hocam mesela ben windowsa geçmek istiyorum veya windowstan linuxa geçmek istiyorum bunlara en başta mı seçicem pc açılırken
Evet, bilgisayar açılışında Linux ve Windows arasında geçiş yapabilirsiniz. Eğer aynı anda kullanmak istiyorsanız "Windows Subsystem for Linux" (WSL) özelliğini deneyebilirsiniz. Bu sayede yeniden başlatma derdiniz kalmaz ve aynı anda iki işletim sisteminin nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Evet, bilgisayar açılışında Linux ve Windows arasında geçiş yapabilirsiniz. Eğer aynı anda kullanmak istiyorsanız "Windows Subsystem for Linux" (WSL) özelliğini deneyebilirsiniz. Bu sayede yeniden başlatma derdiniz kalmaz ve aynı anda iki işletim sisteminin nimetlerinden yararlanabilirsiniz.
Hocam o özelliği nasıl kullanıcam veya nasıl kurucam?

Windows özelliklerini aç veya kapa > Windows Subsystem for Linux > Ayarları kaydedip, yeniden başlat bilgisayarı. Ardından Windows Mağazası üzerinden istediğin bir Linux dağıtımını kurup kullanmaya başlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı