Windows 10 kapanmıyor

S. Çakır

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Bilgisayarı başlat menüsünden kapatmaya çalışınca kapatılıyor yazısından sonra ekran gidiyor. Ve bilgisayar garip bir şekilde reboot yapmadan masaüstüne tekrar geri dönüyor. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası'na gir oradan donanım ve ses'e gir oradan da güç seçeneklerine gir kenarda "güç düğmesinin yapacaklarını seçin" e tıklayın yukarıda "şu an da kullanılayan ayarları değiştir" gibi bir seçenek olmalı ona basın ve aşağıdaki seçeneklere ulaşabileceksiniz. Oradan hızlı başlatma seçeneğinin tikini kaldırın.

Denetim Masası'na gir oradan donanım ve ses'e gir oradan da güç seçeneklerine gir kenarda "güç düğmesinin yapacaklarını seçin" e tıklayın yukarıda "şu an da kullanılayan ayarları değiştir" gibi bir seçenek olmalı ona basın ve aşağıdaki seçeneklere ulaşabileceksiniz. Oradan hızlı başlatma seçeneğinin tikini kaldırın.
Oradaki tik soluk görünüyor ve işlemiyor.
Hocam ayrıca yazmayı unutmuşum bilgisayara ayrıca Manjaro Linux'ta kurulu. Ondan dolayı bir problem olabilir mi?

Oradaki tik soluk görünüyor ve işlemiyor.
Hocam oradaki tiki böyle açacaksınız:
Ekran Alıntısı.PNG

İlk önce ''Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir'' e tıkla sonra ''Hızlı başlatmayı aç'' seçeneğinin tikini kaldırın değişiklikleri kaydetip PC'nizi kapatın..

Yeni konular

Geri
Yukarı