Çözüldü Windows 10 Kernel Power 41- 63 Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emrecan Çevik

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Yaklaşık 3 aydır Kernel power 41-63 sorunu yaşamaktayım. 6 farklı bilgisayar teknik servisine gönderdiğim bilgisayarım hiçbir sorun olmadığı söylenerek geri gönderildi. R6, BF1, LoL, Overwatch, WoW gibi oyunlarda hiçbir sorun yaşamazken belirli oyunları oynarken (CS:GO, Fortnite, PUBG, GTA 5, H1Z1) bilgisayar bir anda yeniden başlatılıyor. Sorunu çözmek için forumda önerilen çoğu şeyi (farklı PSU, farklı priz, farklı anakart, temiz önyükleme) yaptım. Lakin çözüme ulaşamadım.
Bilgisayar özellikleri;
  • i7 4790K
  • MSI GTX970
  • Corsair Vengeance Pro 16 GB RAM
  • MSI Z97A GAMING 7
  • 750W Cooler Master PSU
Belki sorunum elektriksel diye düşünerek 1 hafta önce Tunçmatik 850w lite 2 UPS ürününü satın aldım. Sorunum hala devam etmekte.
Minidump upload etmek isterdim lakin bilgisayarım hiç mavi ekran vermediği için minidump klasörü oluşturulmamış. Geri bildiriminiz bekliyor, şimdiden teşekkür ediyorum.

Aida64

Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Screenshot_6.png

@Murat5038 @Recep Baltaş @THE_MILLER
@Mert
@Asım Demir

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hortlatıyorum da çözcebilen oldu mu arkadaşlar?

Bu sorundan dolayı ben PSU değiştirmiştim azaldı ama sorun devam etmişti. Bende yukarıda yazanlardan farklı olarak reset değil de ekran kararıyor klavye mouse ve kasa çalışıyordu elle reset atıyordum. Sanırım hata aldığında yeniden başlat ayarı seçili olmadığından böyleydi.

Sonrasında yabancı forumlarda epey araştırma yaptım sitelerin birinde RAM uyumsuzluğu RAM hızı vb sebeplerden olma ihtimali yazıyordu. Benim RAM'ler 8x2 Corsair Vengeance 3000MHz. BIOS'tan RAM'i 2933 MHz olarak ayarladım voltaj varsayılan 1.5v. O gün bugündür tek hata almadım. Ne reset ne kilitlenme ne de başka bir şey. Herkesin sorunu aynı olsa da sebebi farklı olabilir denemekte fayda var. Umarım yardımcı olur.
Bilgisayar özelliklerinizi yazdınız mı? Mesajınızda göremedim.

Arkadaşlar merhaba. Yazılan bütün mesajları tek tek okudum. Sonuç olarak bu sorun kimi arkadaşlarda ekran kartı, kimisinde ise PSU sorunu. Buna kesin kanaat getirdim.

AMD ekran kartı olan arkadaşlar: ilk işiniz başka bir kartla denemek olsun. Ayrıca PSU'nuz da kaliteli olsun.

Konu sahibi @Emrecan Çevik hocam, High Power yerine başka bir PSU ile dene ve durumdan haberdar et lütfen.
Hocam bende aynı sorundan muzdaribim ama bilgisayar parçalarımın hiçbirinde bir problem yok. Açıkçası yazılımsal olarak nasıl bir hata olabilir? 3 kere temiz format attım düzelmedi. Her şeyin driverı güncel, çok can sıkıcı bir durum.

O zaman neden Kernel Power 41 hatası konusundasınız diye sormam gerekiyor.

Hocam olay görüntüleyicisinde bu hatayı alıyorum ancak bilgisayarı daha 1 ay oldu toplayalı bilgisayarı toplayan arkadaş yazılımsal bir sorun olduğunu söyledi. Sorun örneğin LoL oynarken FPS 120-200 gibi olunca nüksediyor ancak 60 FPS'de bir sorun çıkmıyor.

Hocam olay görüntüleyicisinde bu hatayı alıyorum ancak bilgisayarı daha 1 ay oldu toplayalı bilgisayarı toplayan arkadaş yazılımsal bir sorun olduğunu söyledi. Sorun örneğin LoL oynarken FPS 120-200 gibi olunca nüksediyor ancak 60 FPS'de bir sorun çıkmıyor.
Sorunun yazılımsal olduğunu iddia eden kişi bir çözüm üretti mi peki, madem yazımılsal ya.

Sorunun yazılımsal olduğunu iddia eden kişi bir çözüm üretti mi peki, madem yazımılsal ya.

Yok hocam üstün körü geçiştirdi. Sizce parçalarda mı sorun var? İlk başta RAM'lerde darboğaz var dedi 8 GB RAM 16 GB yaptım yine devam etti. Sonra yazılımsal dedi pandemide araya girince böyle kaynadı. Sorun şu resimdeki gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-21 213657.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-21 213657.png
    19 KB · Görüntüleme: 106
Ekstradan PSU üzerine bir soru sormak istiyorum @CrawLz PSU kablolarınızı kontrol ettiniz mi? Ve ayrıyetten GPU ya bağlı kablolarınız ekte ki gibi değil di mi?

Dosya Ekleri

• qfwh3kboeyl51.png
    qfwh3kboeyl51.png
    56,8 KB · Görüntüleme: 101
Ekstradan PSU üzerine bir soru sormak istiyorum @CrawLz PSU kablolarınızı kontrol ettiniz mi? Ve ayrıyetten GPU ya bağlı kablolarınız ekte ki gibi değil di mi?
Dediğiniz konunun çok ehli değilim hocam sizi fotoğraf ile yönlendirebilirim:

Dosya Ekleri

• IMG_20201021_222635.jpg
    IMG_20201021_222635.jpg
    198 KB · Görüntüleme: 104
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı