Çözüldü Windows 10 Key değişmiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Evet, öncelikle merhaba. Başlıktan da anlayacağınız üzere Windows kodum değişmiş. 1 yıl önce MAK key aldım. Bugün baktığımda ise Retail idi. Produkey ile baktım ve benim ilk etkinleştirdiğim kod ile o kod farklı. O kodlardan Retail olanı bilgisayardan kaldırırsam yeni bilgisayarda etkinleştirme yapabilir miyim? Bu nasıl mümkün olabilir? Hiçbir şekilde değiştirmedim.

Çözüm
Evet, öncelikle merhaba. Başlıktan da anlayacağınız üzere Windows kodum değişmiş. 1 yıl önce MAK key aldım. Bugün baktığımda ise Retail idi. Produkey ile baktım ve benim ilk etkinleştirdiğim kod ile o kod farklı. O kodlardan Retail olanı bilgisayardan kaldırırsam yeni bilgisayarda etkinleştirme yapabilir miyim? Bu nasıl mümkün olabilir? Hiçbir şekilde değiştirmedim.
OEM: sadece bir bilgisayara yazılır ve anakarta gömülü halde kalır. Tek kullanımlıktır bilgisayara format atarsanız anakarta gömülü olduğu için kendi kendine yeniden aktifleşir.
Retail: İstediğiniz zaman kullandığınız bilgisayardan kaldırıp başka bilgisayarda aktifleştire bilirsiniz. Kullanım kısıtlaması yoktur.
MAK: şirketler için üretilmiş toplu satılan keylerdir. Satıldığı firma dışında kullanımı tespit edilirse key iptal edilir.

sizin key muhtemelen firma dışında kullanıldığı tespit edilmiş ama iptal etmek yerine yeni key ile değiştirilmiş. hiç bir zaman yapmadıkları bir şey ama başka açıklaması yok.
Benimki de Retail yazıyor, Allah Allah.
Ekran Görüntüsü (235).png

Retail diğer bilgisayardan kaldırmak şartıyla başka bilgisayarda da etkinleşiyor. Benim anlamadığım bu nasıl olabilir? Hiçbir şey yapmadığım halde nasıl bir anda Retail oldu ve kod değişti?

Geri
Yukarı