Windows 10 kötü yanları

İçerisinde çok fazla gereksiz program ile geliyor.

Çoğu programın hem legacy hem de UWP versiyonu aynı anda mevcut. Bkz. Windows Media Player / Filmler ve TV, Groove Music vs. 1703'te daha fazlaydı. 2004 ile baya azaldı ancak hala bu tip gereksiz şeyler mevcut.

Hala IE11 yüklü olarak geliyor. Bazı ayarlar Denetim masasında bazıları "Ayarlar" uygulamasında.
Search düzgün çalışmıyor. En ufak hatada Bing üzerinde arama yapıyor. Kapatmak için Regedit üzerinden DWORD düzenlemesi yapmak gerekiyor.

Ne kadar temiz kullanırsanız kullanın C şişiyor. Her 2-3 ayda bir temizlemeniz gerekiyor.

İçerisinde çok fazla gereksiz program ile geliyor.

Çoğu programın hem legacy hem de UWP versiyonu aynı anda mevcut. Bkz. Windows Media Player / Filmler ve TV, Groove Music vs. 1703'te daha fazlaydı. 2004 ile baya azaldı ancak hala bu tip gereksiz şeyler hala var.

Hala IE11 yüklü olarak geliyor. Bazı ayarlar Denetim masasında bazıları "Ayarlar" uygulamasında.
Search düzgün çalışmıyor. En ufak hatada Bing üzerinde arama yapıyor. Kapatmak için Regedit üzerinden DWORD düzenlemesi yapmak gerekiyor.

Ne kadar temiz kullanırsanız kullanın C şişiyor. Her 2-3 ayda bir temizlemeniz gerekiyor.
Benim bildigim bazi programlar calismak icin istoyor IE11'i. Edge ile duzeltecekler uyumluluk modu vs ile.
O UWP ve legacy konusunda haklisiniz.

Simdi aklima bir bugu geldi yazayim bari cunku beni bugun yine kanser etti :D.
MP3 yazilimlerimin metadatalarini duzenliyordum @349398 hatirlar, sag olsun beni MP3TAG onererek kurtardi.
Explorer.exe metadata duzenleme konusunda tam bir gerizekali, veri yazamiyor dosyaya eger bir secenekten fazla bilgiyi degistirirsen, tek bir bilgi degistirsen de 5 yilda yapiyor, tabi SSD keyfine bakiyor, 1mb yazma yok ama cokuyor aptal.
Bugun SD kartim coktu, sove sove basina gectim, kirk yilin basi isim dustu yine yaptirmadi, MP3TAG'I acmaya usenmistim, eh acmam gerekti cunku yine coktu.
Reset atmadan kendine gelmiyor , cok buglu su explorer.exe, ek olarak hata Windows 8.1den beri (benim bildigim kadariyla, daha eski olmasi muhtemel)devam ediyor.

Alternatifi bir işletim sistemi olsa geçiş yaparım, çok da ahım şahım bir yanı yok. Ama hem oyun hem de yazılım kısmında iyi olan bir işletim sistemi yok.

Geri
Yukarı