Windows neden kötü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

321147

Hectopat
Makaleler
6
Windows'un çöp olmasının ilk nedeni NT dediğimiz kernelin 2003 yılından beri güncellenmiyor olması. Microsoft güncelleyemeyecek kadar tembel bir şirket olması. Ha neden tembel peki? Size hemen açıklayayım:

images (22).jpeg

Patronları Bodrum'da yatlarda gezerken Microsoft çalışanları sahipsiz kaldığı için iyice zırıldamaya başlarlar. Bill yenge tatil yapacağına Windows'u düzeltsin. Hadi eve.
Allah affetsin bir sistem bu kadar mı meymeletsiz olur? 10 milyon satır kod falan hikaye. 10 milyon satır kodu 4 parçalı pencere için yazmışlardır.

images (13).jpeg

Neyse, konumuza geri dönelim. Yukarıda dediğim gibi NT'ye kaçak kat çıkılıyor. Birkaç yıl sonra kaçak bina gibi yıkacaklar NT'yi. NT güncellenmezse bu bilgisayarda bile kasar.

images (20).jpeg

Buna bile Windows kursanız sistem kasar. Neden? Microsoft çalışanları kıçını kaldıramayacak kadar aciz, miskin. Bir iki satır kod yazamıyorlar. Zaten Windows dışındaki işletim sistemleri 20. yüzyılda Microsoft'u solladı.

images (15).jpeg

images (14).jpeg

Bi' üsttekine bak. Bir de alttakine. Üstteki Allah'ın lütfu, alttaki Allah'ın belası. 2000 yılında Apple üsttekini yaptıktan sonra gelecekten geldi zannettim.
Ancak Microsoft bilgisayar gibi telefonda da başarılı değildi. 2003 ile 2012 arası iyiydi, Windows Phone 10 çıkınca iyice battı. Böyle işletim sistemi mi olur? CO-OP! Adam kendi yaptığı başarısızlığı gördü, çaresizlikten Android'e geçti.

images (16).jpeg

Sakın ama sakın Windows kullanmayın.

images (19).jpeg

Böyle bir SSD'de bile kasar. Neden? 19 yıldır güncellenmeyen alfabe yığını yüzünden.
Tabii hakkını yemeyelim ama ilk çıktığı zaman daş gibi çekirdekti. Kölendi sanki. Ne desem yapıyordu. Ancak lanet XP çıktıktan sonra sen Windows'un kölesi oldun. Başına buyruk güncellemeler, görmeyi tahammül edemediğimiz mavi ekran. NT ölü doğdu. Sürücü tanımaz, yavaş çalışır, kasar. Hatta bir arkadaşımın bilgisayarında Vista kuruluydu. Artık işlemci sisteme dayanamadı yandı. Geçen gün işlemciyi toprağa gömdük.

images (18).jpeg

images (21).jpeg

Sen Windows 10'u bu işlemci ve GPU'lu bilgisayarıma kursan da kasar. Ancak 2006 model bir bilgisayara kursan kasmaz. Nedendir sizce? Çünkü Windows 10 19 yıllık kerneli kullanıyor ve 2006 model bilgisayar da o yılda çıkan OS ile uyumluluk sağlıyor. Windows 10, makyajlı server 2003'tür.

images (17).jpeg

Windows tek nefeste sönebilecek bir çiçek, peki ya Linux? Linux kolay kolay bitmez. Sadece uygulamalar Linux için de yazılsa yemin ederim 1 gecede dengeler değişir.
Ayrıca bunu 1000 tane Windows lisansına tercih ederim.

png-transparent-macos-apple-operating-systems-apple-angle-text-logo.png

Niye: Tasarım olarak daha güzel. Sürekli yenileniyor.
Linux ve Darwin sevgiyle yazıldı. Ancak NT klozette otururken malum şirket tarafından yazıldı.
Kentsel dönüşüme atmalılar bu binayı. En azından beton yığını azalır.

images (23).jpeg

Okuduğunuz için teşekkür ederim. 😀

Son düzenleme:
Windows'un çöp olmasının ilk nedeni NT dediğimiz b*ktan kernelin 2003 yılından beri güncellenmiyor olması. Microsoft güncelleyemeyecek kadar tembel bir şirket olması. Ha neden tembel peki? Size hemen açıklayayım:

Eki Görüntüle 1496325

Patronları Bodrum'da yatlarda gezerken Microsoft çalışanları sahipsiz kaldığı için iyice zırıldamaya başlarlar. Bill yenge tatil yapacağına Windows'u düzeltsin. Hadi yallah eve.
Allah affetsin bir sistem bu kadar mı meymeletsiz olur? 10 milyon satır kod falan hikaye. 10 milyon satır kodu 4 parçalı pencere için yazmışlardır.

Eki Görüntüle 1496334

Neyse, konumuza geri dönelim. Yukarıda dediğim gibi NT'ye kaçak kat çıkılıyor. Birkaç yıl sonra kaçak bina gibi yıkacaklar NT'yi. NT güncellenmezse bu bilgisayarda bile kasar.

Eki Görüntüle 1496327

Buna bile Windows kursanız sistem kasar. Neden? Microsoft çalışanları kıçını kaldıramayacak kadar aciz, miskin. Zaten Windows dışındaki işletim sistemleri 20. yüzyılda Microsoft'u solladı.

Eki Görüntüle 1496332

Eki Görüntüle 1496333

Bi' üsttekine bak. Bir de alttakine. Üstteki Allah'ın lütfu, alttaki Allah'ın belası. 2000 yılında Apple üsttekini yaptıktan sonra gelecekten geldi zannettim. Alttakine görünce suri malı zannettim.
Ancak Microsoft bilgisayar gibi telefonda da başarılı değildi. 2003 ile 2012 arası iyiydi, Windows Phone 10 çıkınca iyice battı. Böyle işletim sistemi mi olur? Co-op! Adam kendi yaptığı başarısızlığı gördü, çaresizlikten Android'e geçti.

Eki Görüntüle 1496331

Eki Görüntüle 1496337

Böyle bir SSD'de bile kasar. Neden? 19 yıldır güncellenmeyen alfabe yığını yüzünden.
Tabii hakkını yemeyelim ama ilk çıktığı zaman daş gibi çekirdekti. Kölendi sanki. Ne desem yapıyordu. Ancak lanet XP çıktıktan sonra sen Windows'un kölesi oldun. Başına buyruk güncellemeler, görmeyi tahammül edemediğimiz mavi ekran. NT ölü doğdu. Sürücü tanımaz, yavaş çalışır, kasar. Hatta bir arkadaşımın bilgisayarında Vista kuruluydu. Artık işlemci sisteme dayanamadı yandı. Geçen gün işlemciyi toprağa gömdük.

Eki Görüntüle 1496328

Eki Görüntüle 1496326

Sen Windows 10'u bu işlemci ve GPU'lu bilgisayarıma kursan da kasar. Ancak 2006 model bir bilgisayara kursan kasmaz. Nedendir sizce? Çünkü Windows 10 19 yıllık kerneli kullanıyor ve 2006 model bilgisayar da o yılda çıkan OS ile uyumluluk sağlıyor. Windows 10, makyajlı server 2003'tür.

Eki Görüntüle 1496330

Windows tek nefeste sönebilecek bir çiçek, peki ya Linux? Linux kolay kolay bitmez. Sadece uygulamalar Linux için de yazılsa yemin ederim 1 gecede dengeler değişir.

Eki Görüntüle 1496329

Linux ve Darwin sevgiyle yazıldı. Ancak NT tuvalette büyük abdestini yaparken yazıldı malum şirket tarafından.

Eki Görüntüle 1496324

Puhahahahahahha.

Windows'un çöp olmasının ilk nedeni NT dediğimiz b*ktan kernelin 2003 yılından beri güncellenmiyor olması. Microsoft güncelleyemeyecek kadar tembel bir şirket olması. Ha neden tembel peki? Size hemen açıklayayım:

Eki Görüntüle 1496325

Patronları Bodrum'da yatlarda gezerken Microsoft çalışanları sahipsiz kaldığı için iyice zırıldamaya başlarlar. Bill yenge tatil yapacağına Windows'u düzeltsin. Hadi yallah eve.

Eki Görüntüle 1496334

Eki Görüntüle 1496327

Buna bile Windows kursanız sistem kasar. Neden? Microsoft çalışanları kıçını kaldıramayacak kadar aciz, miskin. Zaten Windows dışındaki işletim sistemleri 20. yüzyılda Microsoft'u solladı.

Eki Görüntüle 1496332

Eki Görüntüle 1496333

Bi' üsttekine bak. Bir de alttakine. Üstteki Allah'ın lütfu, alttaki Allah'ın belası. 2000 yılında Apple üsttekini yaptıktan sonra gelecekten geldi zannettim. Alttakine görünce suri malı zannettim.
Ancak Microsoft bilgisayar gibi telefonda da başarılı değildi. 2003 ile 2012 arası iyiydi, Windows Phone 10 çıkınca iyice battı. Böyle işletim sistemi mi olur? Co-op! Adam kendi yaptığı başarısızlığı gördü, çaresizlikten Android'e geçti.

Eki Görüntüle 1496331

Eki Görüntüle 1496337

Eki Görüntüle 1496328

Eki Görüntüle 1496326

Eki Görüntüle 1496330

Eki Görüntüle 1496329

Linux ve Darwin sevgiyle yazıldı. Ancak NT tuvalette büyük abdestini yaparken yazıldı malum şirket tarafından.

Eki Görüntüle 1496324

Çok bir alternatif yok zaten Windows dışında.

Son düzenleme:
Konuya anlam veremeyenler önce bunu okusun, sonra konunun ciddiyetine karar verirsiniz:

Ekleme:
2000 yılında Apple üsttekini yaptıktan sonra gelecekten geldi zannettim.
Şu cümle dikkatimi yeni çekti. 2000 yılında sen hayatta değildin, portakal ağacından gözlemesi zor olmadı mı?

Konuya anlam veremeyenler önce bunu okusun, sonra konunun ciddiyetine karar verirsiniz:

4. sayfayı okusunlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı