Windows 10 korsan oyunlardan virüs girdi

Doğru yerden indirirsen korsan oyundan zarar olmaz.
:D Emin misin? Her Crack'in içinde en az 1 tane tehdit vardır, ki bunun işlevselliği zamana göre değişir.
Kendisi virüs olmasa bile bulaştırabilir. O Crack'e yönetici izni verdiğin zaman istediği her şeyi yapabilir :)
İnanmıyorsan HitmanPro indirip sonuçlarını gönderebilirsin.

MBAM ile bilgisayarımı tarattım tahmin ettiğim gibi korsan oyun indirirsem mutlaka taratırdım bu sefer taratmayınca çok ufak bi virüs girmiş büyümeden sildim problem çözülmüştür.
@THE_MILLER
Sorunu çözüldü olarak işaretliyebilirsiniz :)

Assasin doğru diyor. İndireceğin yeri biliyorsan korsanların hepsi zararlı içerecek diye bir şey yok.
Tabi bunu ayırt edebilecek kapasitede olan ülkemizde yok denecek kadar az. Üstüne bu zararsız olarak içerikler de bir o kadar az olduğundan denk gelmeniz yok gibi bir şey. Bu yüzden siz yine de zararlı gözünden bakabilirsiniz riske girmeyin :)

Öncelikle korsan oyun kullanmamanız gerekir, orjinal her zaman en iyisidir. Küçük bir virüs ise belki temizleyebilirsiniz, antivirüs programlarına taratın. Antivirüs olarak Kaspersky öneririm, sorun çözülmediği takdirde bir bilene danışmanda fayda var.

Assasin doğru diyor. İndireceğin yeri biliyorsan korsanların hepsi zararlı içerecek diye bir şey yok.
Tabi bunu ayırt edebilecek kapasitede olan ülkemizde yok denecek kadar az. Üstüne bu zararsız olarak içerikler de bir o kadar az olduğundan denk gelmeniz yok gibi bir şey. Bu yüzden siz yine de zararlı gözünden bakabilirsiniz riske girmeyin :)
Adam hem Crack veriyor, hem içine zararlı koyuyor. Hocam bu güvenilir sitelerde bile var artık, ayırt edebilmek demek tereyağından kıl çekmek gibi bir şey çünkü tüm Cracklerin içinde en az 1 tane en kötü sezgisel tehdit vardır. Crack'in birçok farklı yöntemi var ancak çoğu keylogger veya içine zararlı yerleştirilmiş exeler.
Mesela güvenilir dediğimiz Tamindir'den Papers Please Türkçe Yama indirdim. Bir baktım dosyanın boyutu 0.54 MB. Daha sonra İndirilenler klasörüne iner inmez Kaspersky sağolsun algıladı yani güvenilir dediğimiz siteler bile zararlı dosyaları sitelerine ekliyorlar. Bunun için ayrı bir konu açacağım.

Son düzenleme:
Yukarıda da onu dedik zaten :)
Hocam Tamindir'deki Papers Please Türkçe Yama dosyasında AdWare buldum, 4 yıldır orada o dosya herhalde. İndirenlerin bilgisayarlarında AdWare var, onun hakkında konu açtım. Bir de Türkçe yama yazınca direkt Tamindir çıkıyor, bu da binlerce kişinin bilgisayarına AdWare bulaşmasına yol açıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı