Korsan Windows 10 virüslü müdür?

Hocam KMS zaten Windows'da bulunan bir şey, insanlar bunun crackini yapıp kendi sunucularına bağlıyor. KMS zaten Windows'un yapısında var.
Benim de sormak istediğim şey bu henüz KMSpico programını kullanmadım.
KMS ile KMSpico farklı şeyler. KMSpico zararlı bir yazılımdır. KMS açığını kullanarak lisans verir size. KMS ise Windows'un yapısında olan bir şeydir.
MBAM ve Zemana ile tarattım hiçbir şey çıkmadı.
Arama kutucuğuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz. Ve ardından slmgr -dlv yazıyoruz. En altta KMS yazar ise KMSpico zararlısı size bulaşmışdır.
Ve böyle bir olay da yok. Yani, KMS yazmıyor bende.

Bu konuda varılan görüş birliği zararlının kalıntıları dahil tümünün format ile tamamen siliniyor olmasıdır.
Öyle fakat sadece format ile değil. Bazı işlemler uygulayarak da yapılıyor. Sizin dediğiniz "kesin format" bildiğiniz kalıplaşmış bir terim.
Benim de sormak istediğim şey bu henüz KMSpico programını kullanmadım.
KMS ile KMSpico farklı şeyler. KMSpico zararlı bir yazılımdır. KMS açığını kullanarak lisans verir size. KMS ise Windows'un yapısında olan bir şeydir.
MBAM ve Zemana ile tarattım hiçbir şey çıkmadı.

Ve böyle bir olay da yok.
Hocam demek ki bilgisayarda KMspico yok. slmgr -dlv bunu yazarsanız çıkan pencere de en altta KMS yazıyorsa dediği gibi bulaşmıştır.

Öyle fakat sadece format ile değil. Bazı işlemler uygulayarak da yapılıyor. Sizin dediğiniz "kesin format" bildiğiniz kalıplaşmış bir terim.

O dediğiniz gerçekten uzun yolu. Format daha kısa yolu. Açıkçası bende uzun yolundan hiç denemedim. Hatta format yolunu bile denemedim 😅
Ben KMS kullanırım. Ama siz kullandırtmayın. Sigaraya benzer bir şey bu neredeyse. Bir kere içine giren bağımlısı oluyor.

@EldrithcWraith

1649815592301.png

Bunun gibi bir şey yazıyorsa KMS serverine bağlanmış denilebilir. Ama neden bende KMS server bilgileri yazmıyor anlamış değilim.

Hocam Windows'un KMS devre dışı bırakılmış. Buradan anlaşılır herhalde.

Haa benfe diyorum neden lisans süreniz dolmak üzere diye bildirim çıkıyor. Neyse sonrasında sorun çıkmadı zaten. Yani gerçi bilgisayarın yakınında değilim. Sorun çıksaydı söylerlerlerdiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı