Çözüldü Windows 10 Kulaklığı Hoparlör Olarak Gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dissient

Kilopat
Windows 10'a geçtikten sonra ses driverlerini güncelledim ve kulaklığı taktığımda bilgisayarım kulaklığımı ses aygıtlarında hoparlör olarak gösteriyor.
Halbuki LCD monitörün hoparlörü ayrıca var.
Nasıl çözeceğim?

2018-06-11_1432.png

Orada "Hoparlör" yazıyor ama kulaklık takılı.
Hoparlör ile kulaklığı nasıl birbirinden ayırabilirim?

Çözüm
Çözdüm kanka Realtek Audio Control paneline girip aygıtın gelişmiş ayarları diyeceksin orada çalma aygıtı var "ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasını sağlayın" seçeneğini seçersen gelir.
Çözdüm kanka Realtek Audio Control paneline girip aygıtın gelişmiş ayarları diceksin orada çalma aygıtı var "ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasını sağlayın" seçeneğini seçersen gelir. Umarım sorununu çözer ben az önce sipariş verdiğim hoparlörümde aynı sorunu yaşadım kendim çözdüm 10dakikada iyi günler👍
Monitörün hoparlörünü AUX ile bağladım zaten.
Ayırmıyor.
Benimde anlatmak istediğim bir adet aux USB dönüştürücü alacaksın, kasa nin USB girişine baglayacaksin, Ona aux kablosunu takicaksin, pc onu" USB aux" olarak ayıracak daha sonra masaüstü hoparlör simgesine tıklayınca göreceksin seçenekler gelecek lütfen anlayarak oku .

Benim de anlatmak istediğim bir adet AUX USB dönüştürücü alacaksın, kasanin USB girişine baglayacaksin, ona AUX kablosunu takacaksin; PC, onu "USB AUX" olarak ayıracak, daha sonra masaüstü hoparlör simgesine tıklayınca göreceksin, seçenekler gelecek. Lütfen anlayarak oku.
Donanımsal eklentisiz halledemiyor muyuz bu işi? Başka bilen biri yok mu ya?
Sorunum hâlâ çözülmedi.

Bugün Laptop'un sesi cızırtılı geliyordu bende ses Driver'ını sildim Toshiba'nın kendi sitesinden Driver'ını indirdim ve bu sorun ile karşılaştım.
Zaten "High Definition Audio" yerine farklı bir driver yazıyordu ben de aygıt yöneticisinden kaldır dedim orada "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil" yazıyordu tıkladım ve yeniden High Definition Audio oldu driver. Ayrıca sorun da çözüldü.

Bugün Laptop'un sesi cızırtılı geliyordu bende ses Driver'ını sildim Toshiba'nın kendi sitesinden Driver'ını indirdim ve bu sorun ile karşılaştım.
Zaten "High Definition Audio" yerine farklı bir driver yazıyordu ben de aygıt yöneticisinden kaldır dedim orada "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil" yazıyordu tıkladım ve yeniden High Definition Audio oldu driver. Ayrıca sorun da çözüldü.
Hocam detaylandırabilir misiniz? Tam olarak neyi silip neyi yüklediğinizi falan.

Hocam detaylandırabilir misiniz? Tam olarak neyi silip neyi yüklediğinizi falan.

Normalde bende ses driver'ı olarak High Definition Audio vardı. Bende laptop da sıkıntı çıkınca onu kaldırdım ve donanım değişikliliği tara yerine bu sefer Toshiba'nın kendi driver'ını kullanayım dedim ve kendi sitesinden yükledim ve kurdum.Bu driver'ı kurduktan sonra ses driver'ı "Conexant Audio Driver" olarak değişti. Sonra kulaklığı hoparlör olarak, kulaklığın mikrofonunu da laptopun mikrofonu olarak gösterdi bende hemen aygıt yöneticisine girdim ve Conexant Audio Driver kaldır dedim seçenek olarak da "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil" diye bir kutucuk çıktı tikledim ve kaldırdım. Sonra donanım değişlikliği tara dedim yeniden High Definition Audio geri geldi. O geri gelince de sorun ortadan kalktı.

Normalde bende ses driver'ı olarak High Definition Audio vardı. Bende laptop da sıkıntı çıkınca onu kaldırdım ve donanım değişikliliği tara yerine bu sefer Toshiba'nın kendi driver'ını kullanayım dedim ve kendi sitesinden yükledim ve kurdum.Bu driver'ı kurduktan sonra ses driver'ı "Conexant Audio Driver" olarak değişti. Sonra kulaklığı hoparlör olarak, kulaklığın mikrofonunu da laptopun mikrofonu olarak gösterdi bende hemen aygıt yöneticisine girdim ve Conexant Audio Driver kaldır dedim seçenek olarak da "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil" diye bir kutucuk çıktı tikledim ve kaldırdım. Sonra donanım değişlikliği tara dedim yeniden High Definition Audio geri geldi. O geri gelince de sorun ortadan kalktı.
Teşekkürler, deneyeceğim.
Edit: İşe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı