Çözüldü Windows 10 Kulaklığı Hoparlör Olarak Gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dissient

Kilopat
Windows 10'a geçtikten sonra ses driverlerini güncelledim ve kulaklığı taktığımda bilgisayarım kulaklığımı ses aygıtlarında hoparlör olarak gösteriyor.
Halbuki LCD monitörün hoparlörü ayrıca var.
Nasıl çözeceğim?

2018-06-11_1432.png

Orada "Hoparlör" yazıyor ama kulaklık takılı.
Hoparlör ile kulaklığı nasıl birbirinden ayırabilirim?

Çözüm
Çözdüm kanka Realtek Audio Control paneline girip aygıtın gelişmiş ayarları diyeceksin orada çalma aygıtı var "ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasını sağlayın" seçeneğini seçersen gelir.
Çözdüm kanka Realtek Audio Control paneline girip aygıtın gelişmiş ayarları diceksin orada çalma aygıtı var "ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasını sağlayın" seçeneğini seçersen gelir. Umarım sorununu çözer ben az önce sipariş verdiğim hoparlörümde aynı sorunu yaşadım kendim çözdüm 10dakikada iyi günler👍
Bende senin gibi sorunum vardı USB aux aldım pc artık ikisini isim olarak ayırıyor (USB hd audio ) diye ayırıyor değiştireceğim zaman hoparlör simgesine tıklayıp hangisine geçeceğini seçiyorum win10 kullanıcısıyım

Arkadaşım LCD ekranında eğer kulaklık girişi varsa kulaklığı oraya tak.Ekrandan gelen ses kulaklıktan gelecektir.Sırf ekrandan ses gelsin istediğinde de kulaklığı çıkar.Bence bu daha pratik.

Sent from my SM-A700H using Technopat mobile app
Birader zaten sıkıntım o ya.
Ben jakı hiç çıkarmamak istiyorum.
Pratiklik lazım değil bana sadece şu iki donanımı nasıl ayıracağımı sordum.
Bende senin gibi sorunum vardı USB aux aldım pc artık ikisini isim olarak ayırıyor (USB hd audio ) diye ayırıyor değiştireceğim zaman hoparlör simgesine tıklayıp hangisine geçeceğini seçiyorum win10 kullanıcısıyım
AUX'u nereye taktın?
Öne mi arkaya mı?
Kulaklık önde mi arkada mı?

Birader zaten sıkıntım o ya.
Ben jakı hiç çıkarmamak istiyorum.
Pratiklik lazım değil bana sadece şu iki donanımı nasıl ayıracağımı sordum.

AUX'u nereye taktın?
Öne mi arkaya mı?
Kulaklık önde mi arkada mı?
USB aux dönüştürücü al zaten yeri fark etmez pc onu USB aux olarak görüyor otomatik olarak ayırıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı