Çözüldü Windows 10 Kulaklığı Hoparlör Olarak Gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dissient

Kilopat
Windows 10'a geçtikten sonra ses driverlerini güncelledim ve kulaklığı taktığımda bilgisayarım kulaklığımı ses aygıtlarında hoparlör olarak gösteriyor.
Halbuki LCD monitörün hoparlörü ayrıca var.
Nasıl çözeceğim?

2018-06-11_1432.png

Orada "Hoparlör" yazıyor ama kulaklık takılı.
Hoparlör ile kulaklığı nasıl birbirinden ayırabilirim?

Çözüm
Çözdüm kanka Realtek Audio Control paneline girip aygıtın gelişmiş ayarları diyeceksin orada çalma aygıtı var "ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasını sağlayın" seçeneğini seçersen gelir.
Çözdüm kanka Realtek Audio Control paneline girip aygıtın gelişmiş ayarları diceksin orada çalma aygıtı var "ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasını sağlayın" seçeneğini seçersen gelir. Umarım sorununu çözer ben az önce sipariş verdiğim hoparlörümde aynı sorunu yaşadım kendim çözdüm 10dakikada iyi günler👍
Neymiş çözümü?

Ben de yeni buldum çözümü. Gelip buraya yazayım dedim. Microsoft'un sol alttaki aratma yerine ses yazınca ses düzeyini ayarla gibi bir yer çıkıyor. Ona tıklayınca ayarlar ekranında mono ses diye bir seçenek var; bilgisayar geldiğinde büyük ihtimalle bu seçenek açık halde gelmiştir. Onu kapattığında kulaklık kurulumunu veya uzamsal sesini kolayca açabiliyorsun.

Sıkıntı o zaten ya?
Bende sadece hoparlör var.
Kulaklık olsa varsayılan yapacağım.
Kulaklık var ama hoparlör olarak görüyor ayıramıyorum yani.

Bilgisayarında Realtek HD Audio yoksa indir sonra Denetim Masası > donanım ve ses > ses > hoparlörü seçip sağ tıkla > özellikler > High Definition Audio Device'ın yanındaki özelliklere tıkla > sol altta "ayarları değiştir" > sürücüye gel ve eski sürümü yükle.

Çözdüm kanka Realtek Audio Control paneline girip aygıtın gelişmiş ayarları diyeceksin orada çalma aygıtı var "ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasını sağlayın" seçeneğini seçersen gelir.
Çözdüm kanka Realtek Audio Control paneline girip aygıtın gelişmiş ayarları diceksin orada çalma aygıtı var "ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasını sağlayın" seçeneğini seçersen gelir. Umarım sorununu çözer ben az önce sipariş verdiğim hoparlörümde aynı sorunu yaşadım kendim çözdüm 10dakikada iyi günler👍

Çözüm
merhaba. windows 10 masaüstü bilgisayarımda kulaklığı takınca hoparlörü iptal ediyor yani sağ alt köşedeki ses simgesine tıkladığım zaman hoparlörü göremiyorum. kulaklığı çıkarınca hoparlör geri geliyor. yani kısacası 2 jack'ı görmüyor bilgisayarım. ama bundan önce windows 11 kullanıyodum ve onda böyle bi sıkıntı yoktu windows 10 geçince bu sorun başladı. yardımcı olursanız çok sevinirim.

merhaba. windows 10 masaüstü bilgisayarımda kulaklığı takınca hoparlörü iptal ediyor yani sağ alt köşedeki ses simgesine tıkladığım zaman hoparlörü göremiyorum. kulaklığı çıkarınca hoparlör geri geliyor. yani kısacası 2 jack'ı görmüyor bilgisayarım. ama bundan önce windows 11 kullanıyodum ve onda böyle bi sıkıntı yoktu windows 10 geçince bu sorun başladı. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı