Çözüldü Windows 10 kurtarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HALS

Centipat
Yer
ISTANBUL
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Bilgisayarı kapatmadan önce %temp% temp ve prefetch dosya silindi diğer işler rutindi kapatıp açtıktan sonra (bir seçenek belirse sayfası geldi) geldi. Sorun gideri seçmeme rağmen bilgisayar açılmıyor.

Çözüm
Beni konuya etiketlemediğiniz için adımları yanlış uygulamışsınız. Kurulum yapmadan önce onara basacaktınız bu şekilde format atmaya gerek kalmayacaktı. Kalsa bile yine de yedeklemeyi diğer 2. bölüme yapabilirdik. Formatı da yanlış atmışsınız. Windows diskini, sistem ayrıldı ve efi bölümlerini silip sonra formatlamanız gerekiyordu.
Diğer mesaj yazan arkadaşlar da keşke kendi kafalarına göre değil de adımlarıma göre size talimat verseymiş.
Denetim masasında bir program yüklemediyseniz boş olması normal.

Aygıt yöneticisi'nde yüklü olmayan veya ünlemli sürücüler var mı? Varsa donanım kimliklerini atabilir misiniz? Bulalım hangi sürücü olduğunu.

Ek olarak, biçimlendime ekranında bütün diskleri silip yeniden oluşturmuştunuz, değil mi? Öyle yapmadıysanız kasma sorunu bütün diskleri silmeden kurulum yaptığınızdan olabilir. Ayrıca sisteminizde SSD var mı?

SSD yok kurulumu diskleri silmeden yaptım aygıt yöneticisinde galiba 3 ünlemli program vardı bilgisayr acılsın atarım
Özellikleri.
Intel i5 7.nesil.
NVIDIA 920MX 2 GB.
Intel HD grapic 4 GB.
8 GB RAM.
1TB HDD.

Kurulumu diskleri silmeden yaptım.
Böyle yapmayın. Eski işletim sisteminden kalan kalıntılar yeni kurulmuş işletim sisteminizi etkileyebilir, her ne kadar eski işletim sisteminden kalan kalıntılar Windows.old klasörüne taşınsa da.
Galiba 3 ünlemli program vardı.
Bilgisayar açıldığında donanım kimliklerini paylaşırsınız.

Böyle yapmayın. Eski işletim sisteminden kalan kalıntılar yeni kurulmuş işletim sisteminizi etkileyebilir, her ne kadar eski işletim sisteminden kalan kalıntılar Windows.old klasörüne taşınsa da.

Bilgisayar açıldığında donanım kimliklerini paylaşırsınız.

Ünlemli programlar gitmiş, şimdi kasma sorunu gitmesi için tekrar format atıp diskleri silip tekrar oluşturmam mı lazım.

Ünlemli programlar gitmiş, şimdi kasma sorunu gitmesi için tekrar format atıp diskleri silip tekrar oluşturmam mı lazım?
Benim tavsiyem, eski kalıntıların tamamen silinmesi için bütün diskleri silip yeniden oluşturup öyle kurulum yapmanız. C:\Windows.old klasöründe yedeklemeniz gereken verileriniz varsa alın.

Direkt Windows10 ayalardan kurtarma kısmına girip bu bilgisayarı sıfırla dersler sorun çözülürmü yoksa yine BIOS'a girip USB ile mi işlem yapmam lazım.

Direkt Windows 10 "Ayarlar"dan "Kurtarma" kısmına girip "Bu bilgisayarı sıfırla" dersem sorun çözülür mü yoksa yine BIOS'a girip USB ile mi işlem yapmam lazım?
BIOS'a girip USB ile işlem yapın. Verilerinizi yedeklediyseniz bütün bölümleri silip yeniden oluşturacağız, sıfırlama işleminde bu yapılmıyor. Ayrıca sıfırlama işlemleri hem USB ile formattan daha uzun sürüyor hem de yazılımsal bir sorun varsa çözüleceğinin garantisi yok.

BIOS'a girip USB ile işlem yapın. Verilerinizi yedeklediyseniz bütün bölümleri silip yeniden oluşturacağız, sıfırlama işleminde bu yapılmıyor. Ayrıca sıfırlama işlemleri hem USB ile formattan daha uzun sürüyor hem de yazılımsal bir sorun varsa çözüleceğinin garantisi yok.

Peki hic bunları yapmasam, bilgisayardaki HDD'yi söküp SSD takasım vardı, HDD yerine temiz sıfır SSD taksam sıkıntı devam eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hiç bunları yapmasam, bilgisayardaki HDD'yi söküp SSD takasım vardı, HDD yerine temiz sıfır SSD taksam sıkıntı devam eder mi?
Her ne kadar SSD taksanız bile Windows HDD'de olacağı için sıkıntı devam eder. SSD'yi takıp önemli veriniz yoksa HDD'yi tamamen silmenizi öneririm. Kurulumu SSD'ye yapın.

SSD'niz hangi marka model?

Her ne kadar SSD taksanız bile Windows HDD'de olacağı için sıkıntı devam eder. SSD'yi takıp önemli veriniz yoksa HDD'yi tamamen silmenizi öneririm. Kurulumu SSD'ye yapın.

SSD'niz hangi marka model?

Bilgisayardaki HDD'yi sökeceğim onun yerine SSD takacağım
SSD markası Samsung.

Yeni konular

Geri
Yukarı