Windows 10 Lisansı Başka Bir Bilgisayara Taşınabilir Mi?

Normal şartlarda etkinleşmez demek istedim.
Windows 8, 8.1 anahtarınızı istediğiniz kadar anakart değiştirin, telefonla etkinleştirmeniz mümkün.

Telefonla etkinleştirme yapabilmeniz için; öncelikle internet bağlantınızı kesin daha sonra etkinleştir kısmına, penceresine gidin, orada ''Telefonla Etkinleştir'' seçeneğini göreceksiniz.

Yok hocam telefonla etkinleştirme çıkmıyor. Dediğiniz gibi Windows 8 kurup deneyeceğim bakalım ne olacak.
Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Az önce laptopa Windows 7 kurdum ve illegal olarak etkinleştirdim. Daha sonra Windows 10'a yükseltip temiz kurulum yaptım şuan Windows 10 etkinleştirilmiş gözüküyor. İnşallah daha sonra sorun çıkmaz.

@er36po Orijinal bir lisansın olduğu nasıl anlaşılıyor? Anladığım kadarıyla kurulumda girilen anahtara göre bir yükleme ID'si oluşturuluyor ve çevrimdışı olarak etkinleştirme imkanı sunuyor. Aksi taktirde hiç lisans işine bulaşmadan, Microsoft'un sitesinden Windows indirilip, bedavaya etkinleştirilir.

@enes2116, zaten orjinal keyiniz varken illegal yoldan etkinleştirmeseydiniz iyiydi. Yeni PC'de telefonla da etkinleştirebilirdiniz orjinal bir şekilde.

Her ne kadar Microsoft an itibariyle bu gibi yani illegal yollardan etkinleştimelere göz yumuyor ya da gerçekten anlamıyor olsa da bunun ilerisi için ne kadar garantili oluduğuna kesin bir şey söylemek biraz düşündürüyor.

@kaspa, siz mevcut olan orjinal keyinizi girdiğinizde Windows geçersiz kılsa da sistemde bir ID oluşturuyor. Telefonda bu oluşan ID numaralarını karşı tarafa gönderip karşıdan da etkinleştirme numaralarını alıyor ve bu vesileyle orjinal keyiniz etkinleşmiş oluyor.

Yanılmıyırsam daha önce aynı anahtarla etkinkeştirdiğimiz donanımda aktiflik pasif hale geliyor. Bunu Daemon Tools da yapıyor...

@er36po İşte sıkıntı zaten orada, elimizde kendimize özel Windows 10 anahtarı yok. Sadece, elimizi attığımız her yerde bulabileceğimiz public key'imiz var. Bu durumda Windows 10'u nasıl etkinleştirebiliriz ki?

@kaspa, açıkçası beni de düşündürmüyor değil, ancak aklımda şu var; Win 10 bizim Win 8.1 keyimizi zaten tanınış kabul etmiş. Anakart ya da PC değişiminde tekrar Windows 8.1'i kurup telefonla etkinleştireceğiz daha sonra Windows 10'a yükselteceğiz, bu vesileyle zaten daha önce tanımlanmış keyimiz üzerinde etkinleşecektir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı