Windows 10 lisansını 2 kişi aynı anda kullanma

Lisans anahtarı Retail ise 3 bilgisayarda kullanılabilir. OEM anahtarlar ise sadece 1 bilgisayarda kullanılabilir.

Hayır. Eğer lisansınız VL veya VL-MAK lisans değilse aynı anda 2 bilgisayarda kullanamazsınız. Bu hem OEM hem Retail lisanslar için geçerli @Plyra.
Retail Windows 10 Pro lisansım var ve bu yazıyı lisans anlaşmasından alıntıladım:
"Bu anlaşmanın tüm koşullarına uymanız şartıyla, bu anlaşma kapsamında size, aynı anda yalnızca bir kişi tarafından kullanılmak üzere, cihazınızda (lisanslı cihaz) bir yazılım örneği yükleme ve çalıştırma hakkı veriyoruz."

Yanlış bilmiyorsam, Retail olan kodlar aynı anda olmamak şartıyla farklı bilgisayarlarda da kullanılıyor.

'Retail ve Yükseltme Sürümü Kullanım Koşulları

• Yükseltme sürümünü kullandığınız taktirdeki önceki sürümünün lisansı geçersiz hale gelir. Örneğin, Vista'dan Windows 7'ye yükseltme yaptığınızda Vista lisansınız iptal olur.
  • Bu lisans tiplerinde OEM lisansın aksine, bilgisayarınız üzerinde dilediğiniz gibi ve dilediğiniz kadar parça değişimi yapabilirsiniz.
  • Bu lisans tiplerinde Windows'u aynı anda olmamak kaydı ile dilediğiniz kadar farklı bilgisayara yükleyebilirsiniz.
  • Elinizdeki Windows DVD'sinin bir adet kopyasını oluşturabilirsiniz.'
Kaynak: Windows Lisans Tipleri ve Kullanım Koşulları Nelerdir? enpedi-Anasayfa

Yukarıda farklı bir şey söylemedim sizin attığınız yazıya bakılırsa.
Peki ben diyelim yeni sistem topladım ve Windows 10 pro yükledim. İlerde yeni sistem toplamak istersem tekrar boşuna işletim sistemine masraf yapmak istemiyorum. Bu sisteme de aynı lisansı kullanmak istersem hangisini almalıyım? Hepsiburada.com'dan veya vatandan örnek olarak linkini buraya yazar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı