Windows 10 Lite vs Windows 7

Windows 7 kullanmaya devam et. Windows 10 Lite diye bir sürüm çıkarmadı. Modifiye edilmiş sürümlerden uzak dur. Sonra çok başın ağrır.

Windows 10 Lite ilk kez duyuyorum ama o sisteme en iyi 8.1 olur.

Hocam bunun gibi bir şeydi sanırım.

Microsoft o sürümlerin iyi olmadığını söylüyor (güvenlik açısından). Attığım konuda ki gibi düzenlemek daha iyi.

Yanlışım varsa düzeltin.

Attığım konuda orijinal ISO dosyası hafifletiliyor. Yani güvenilir ve işe yarıyan bir şey. Şu anda yapıyorum :D

O sistem 8.1 için yeterli.
İlla 10 kullanacaksan yüklersin ama kasmalar ve donmalar yaşayabilirsin.

Tavsiyem şu şekilde olacaktır: İlla Windows 10 kullanacaksanız, Enterprise sürümünü indirin ve internetten lisans alıp aktifleştirin. Ardından, debloater ve Revo Uninstaller ile gereksiz uygulamaları ve sistem hizmetlerini kaldırın. Alın size güncel sürüm LTSC.

Sistemim E8400 işlemci 4 GB RAM GT 430 ekran kartı şu anda Windows 7 kullanıyorum. Windows 10 Lite geçiyim mi hangisinde oyunlarda daha çok FPS alırım? Windows 10 Lite diyenler var tam emin olamadım bir de sizlere sormak istedim.

Hocam bende de GT 430 var.
Windows 10 da bazı oyunlarda daha yüksek FPS alıyorum ama genel olarak Win 8.1 de daha fazla FPS aldım.
Win 8.1 daha iyi olur.

Sistemim E8400 işlemci 4 GB RAM GT 430 ekran kartı şu anda Windows 7 kullanıyorum. Windows 10 Lite geçiyim mi hangisinde oyunlarda daha çok FPS alırım? Windows 10 Lite diyenler var tam emin olamadım bir de sizlere sormak istedim.

Hocam bahsettiğiniz Lite sürümünü kendiniz özelleştirmeyecekseniz sakın kullanmayın.

Bahsettiğim gibi özelleştirerek kullanabilirsiniz ama 8.1 daha iyi olur.

İlk olarak güncel Windows 10 imajı deneyin. Eğer istediğiniz gibi performans vermediğini hissederseniz Windows 8.1 indirip onu kullanın. Ama Windows 10'da çok büyük sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Geri
Yukarı