Windows 10 Masaüstü Klasörü Yerel Disk D'ye Dönüşmesi

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Şimdi bende C ve D olmak üzere 2 tane disk var. Sistem C'ye kurulu olduğundan dolayı masaüstü C'nin içindeydi doğal olarak. Şimdi ben masaüstünü D'ye taşımak istemiştim masaüstü klasörünü bulup sağ tıkladım ve konum kısmına D yazdım. Fakat şu an masaüstü klasörü kayboldu ve onun yerine D geçti. Ben tekrar eski haline getirmek istiyorum ne yapmalıyım? C\kullanıcılar kısmına girdiğimde de masaüstü klasörü görünmüyor.

Önceden adı masaüstü olan klasöre (yani Yerel Disk D) sağ tıklayıp tekrar eski yerine taşıma yaptığımda ise şu hatayı veriyor. Zaten ben D'yi tümden taşımak istemiyorum sadece her şeyi eski haline getirmek istiyorum.

Adsız.png

Resimde de gördüğünüz gibi hızlı erişimin altında masaüstü yazması gereken yerde D yazıyor.
gfag.png

Benim eski haline getirmek istememin sebebi şu:
C diskim SSD, D diskim ise HDD. Şimdi ben masaüstünü daha yavaş çalışan HDD'ye taşıdığım zaman performans kaybı olacağını düşünüyorum. Sistem SSD'den açılırken masaüstü HDD'den yüklenecek bu yüzden performans kaybı olacak diye düşünüyorum doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Şimdi bende C ve D olmak üzere 2 tane disk var. Sistem C'ye kurulu olduğundan dolayı masaüstü C'nin içindeydi doğal olarak. Şimdi ben masaüstünü D'ye taşımak istemiştim masaüstü klasörünü bulup sağ tıkladım ve konum kısmına D yazdım. Fakat şu an masaüstü klasörü kayboldu ve onun yerine D geçti. Ben tekrar eski haline getirmek istiyorum ne yapmalıyım? C\kullanıcılar kısmına girdiğimde de masaüstü klasörü görünmüyor.

Önceden adı masaüstü olan klasöre (yani Yerel Disk D) sağ tıklayıp tekrar eski yerine taşıma yaptığımda ise şu hatayı veriyor. Zaten ben D'yi tümden taşımak istemiyorum sadece her şeyi eski haline getirmek istiyorum.

Eki Görüntüle 256264

Resimde de gördüğünüz gibi hızlı erişimin altında masaüstü yazması gereken yerde D yazıyor.
Eki Görüntüle 256265

Benim eski haline getirmek istememin sebebi şu:
C diskim SSD, D diskim ise HDD. Şimdi ben masaüstünü daha yavaş çalışan HDD'ye taşıdığım zaman performans kaybı olacağını düşünüyorum. Sistem SSD'den açılırken masaüstü HDD'den yüklenecek bu yüzden performans kaybı olacak diye düşünüyorum doğru mudur?
Aynı problemi yaşayanlar olursa, masaüstünü taşıdığınız diske sağ tıklayıp özellikler, konum bölümünden varsayılanı geri yükle diyebilirsiniz.

Merhabalar.

İlk öncelikle d diskinde önemli bir şeyiniz yoksa yada boşsa çalıştırı açıp " diskmgmt.msc " yazınız ordan d sürücünüzü bulup sağ tıklayın ve silin bilgisayar bir kaç hata vericek siz bilgisyarıma girip yenile deyin hata vermeye devam edecekdir bi zaman sonra kesilir
sonra ise masaüstü c ye taşındıgını gördükten sonra yeniden çalıştır a girip diskmgmt.msc komutunu yazıp diklerin oldugu yere gelin aşşağı diskinizin kaç gb oldugunu goruceksınız kaç gb oldugunu bılıyorsanız dıskınız onun sıyah yerıne gelıp sağ tık yapıp Yeni basit birim yapın ileri diyin sonra kaç gb oldugunu gosterıcek onu ıstersenız hepsini yapın isterseniz 2 ye ayırın ileri diyin orda hangi disk oldugunu seçin büyük ihtimalle D dir.
İleri diyin ve dosya sistemi olucak onu NTFS yapın bu önemli Birim etiketindende Yerel disk yazıp ileri diyip Sona basın İşlemimiz bitmiştir.
İYİ GÜNLER!

31.01.2019 Windows 10 dur başka sürümlerde çalışıyormu bilmiyorum.

Geri
Yukarı