Windows 10 mavi ekran hatası

Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin. Karta OC, UV gibi bir işlem yaptıysanız da kaldırın. Realtek ses sürücünüzü güncelleyin. Ayrıca BIOS'unuz da eski kalmış, aşağıdan güncelleyebilirsiniz.

BIOS'unuz güncel değil, güncelleyiniz: Support For B250M PRO-VDH | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global .

Ben belleklerde bozulma gördüm fakat @Enes3078 @Bora Dere @Murat5038 @Trieetz hocalarım da baksın.

Evet efendim haklısınız RAM'lerde sıkıntı var, bellek tanılama yaptım sıkıntılar olduğunu söyledi. Yarın yeni RAM alacağım.
Verdiğiniz linkten BIOS'u nasıl güncelleyeceğim?
Peki RAM'leri değiştirdiğimde hata yine devam ederse n'apacağım? Hatanın RAM'den kaynaklandığına emin olmak istiyorum.
1599406065336.jpeg

1599406592017.png

Son durum bu efendim.

Son düzenleme:
Belleklerde sorun bulunduysa bellek değişimi sorunu çözer. Çözmese bile ileride alabileceğiniz hataların önüne geçer. Dediğimiz diğer şeyleri de yapın. BIOS güncellemesi için bu videoya bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet efendim haklısınız RAM'lerde sıkıntı var, bellek tanılama yaptım sıkıntılar olduğunu söyledi. Yarın yeni RAM alacağım.
Verdiğiniz linkten BIOS'u nasıl güncelleyeceğim?
Peki RAM'leri değiştirdiğimde hata yine devam ederse n'apacağım? Hatanın RAM'den kaynaklandığına emin olmak istiyorum.
Eki Görüntüle 659805

Memtest86 ile de test yapın. BIOS güncellemesi için link bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yüksek ihtimâl hata devam etmez fakat yine devam ederse, konu açarsınız ve yardımcı oluruz :). İyi günler.

Cevap verilmişti zaten, konu sahibi kendi kendine düzeleceğini zannediyor.

Önceden de konu açmıştınız. Orada da RAM'lerde sorun olduğunu fark etmiştik.

RAM'leri değiştirdikten sonra mı sorun devam ediyor yoksa değiştirmediniz mi?

Hocam bilgisayarı aldığım yere götürdüm, RAM slotlarında sıkıntı olduğunu ve sorunu hallettiklerini fakat mavi ekran devam ederse RAM değiştirmem söylendi, tekrar bilgisayarı açtığımda mavi ekran aldığım için belki hatanın farklı bi sebepten olabilir diye bu konuyu açmıştım, durum yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayın.

Yetkili servise mi götürdünüz? Şahsen daha önce RAM slotunda bir arızanın BSOD verdirdiğini duymamıştım. Genelde slottaki arızalar hep sistemin açılmamasıyla sonuçlanıyordu. Ama tabii ki de olmaz demek değil bu.

Slotu cidden tamir etmişlerdir belki. O nedenle önceden yaptığınız Memtest bellek testini bir daha yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı