Windows 10 mavi ekran hatası

borghesia

Hectopat
Yer
İlkadım, Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2080 - 2600X

DMP dosyaları bunlar. Önceden de konu açmıştım ama çözüm bulunmadı. Yardımcı olabilecek var ise çok teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hatayı ne zamandır alıyorsunuz? Yeni mi başladı? Yakın zamanda hiç Windows kurulumu/formatı denediniz mi?

Hatayı 2-3 aydır alıyorum. Evet temiz format attım. O da yaklaşık 3 hafta önce idi. Ama hatada bir değişme olmadı. Genel olarak Windows güncelleme yaparken ya da herhangi bir oyunu yüklerken PC kilitlenip mavi ekran veriyor.

En son attığım sıfırlama seçeneği ile oldu. Ama 3 ayda 3 format attım. Ve 3 farklı seçenek ile de attım. Hata her format sonunda güncelleme yaparken en az 6 kere mavi ekran ile sonuçlandı.

En son attığım sıfırlama seçeneği ile oldu. Ama 3 ayda 3 format attım. Ve 3 farklı seçenek ile de attım. Hata her format sonunda güncelleme yaparken en az 6 kere mavi ekran ile sonuçlandı.
Öncelikle, temiz bir önyükleme çalıştırmayı deneyin. (bunun için arama kısmına msconfig yazarak gidin açılan pencerede Seçmeli Başlangıç kontrolü başlığı altında Başlangıç öğelerini yükle seçeneğinin işaretini kaldırıp yeniden başlatıp deneyin.)
Sürücüleriniz güncel değil ise bütün sürücüleriniz güncelleyin, Chipset dahil.

Sorunun devamı üzerine Windows 10'u USB üzerinden temiz kurulum gerçekleştirin.

Öncelikle, temiz bir önyükleme çalıştırmayı deneyin. (Bunun için arama kısmına MSConfig yazarak gidin açılan pencerede seçmeli başlangıç kontrolü başlığı altında başlangıç öğelerini yükle seçeneğinin işaretini kaldırıp yeniden başlatıp deneyin.)
Sürücüleriniz güncel değil ise bütün sürücüleriniz güncelleyin, chipset dahil.

Sorunun devamı üzerine Windows 10'u USB üzerinden temiz kurulum gerçekleştirin.

Bir değişme olmadı. Temiz formatı da 3 kere attım. Tekrardan format atmak bana vakit kaybından başka bir şey sağlamayacak gibi duruyor. SSD kaynaklı bir sorun olabilir mi? Çünkü sadece yükleme esnasında olan bir durum.

Bir değişme olmadı. Temiz formatı da 3 kere attım. Tekrardan format atmak bana vakit kaybından başka bir şey sağlamayacak gibi duruyor. SSD kaynaklı bir sorun olabilir mi? Çünkü sadece yükleme esnasında olan bir durum.
Donanımsal olabilir loga tekrar detaylı bakıyım. Emin olmak için başka bir disk ile deneme şansın var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı