Windows 10 - Mavi Ekran, Kırmızı Ekran ve bilgisayarın donması

msmik100

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Ben bilgisayarı 2014 yılında toplamıştım. O günden beri yaşanmadık sorun kalmadı. Kendi kendine BIOS ayarları değişiyordu falan. Bir gün tamamen bitti diye düşündüm ve normal olarak devam ettim. Fakat durum öyle olmadı daha sonradan bilgisayar oyun oynarken mavi ekran hataları ve bugünlerde ise kırmızı ekran bile verdi. Kırmızı ekran ne onu bile bilmiyorum. Oyun oynarken birden oyun dondu ve kırmızı ekran karşıma çıkıp bilgisayar kapandı. Bazen de normal masaüstünde dururken bilgisayar donuyor fare hareket etmiyor bir şey yapamıyoruz, mecbur olarak tekrar başlatmak zorunda kalıyoruz. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
  • İşletim Sistemi : Win 10
  • RAM: 8GB
  • İşlemci: AMD FX(tm)-6350 Six-Core Processor 3.9GHz (6cpuS)
  • Ekran Kartı : AMD Radeon R9 200 Series (AMD Radeon R9 270X) 2GB
Ara sıra bilgisayarı açarken artık inşaat sesi de çıkmaya başladı, bu sorunda devam ediyor. Bilgisayarı temizlesek de çok fark etmiyor... Bu arada mavi ekran verdiğinde birçok sebepten mavi ekran veriyor, yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşini iyi yapan bir bilgisayarcıya götürüp Termal macun yenilemesi ve İç temizliğini yaptırın.
Sonra aşağıdaki rehberden yardım alarak temiz bir Windows 10 kurulumu yapın.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Windows'u kurduktan sonra Windows Update ve Ekran kartı güncellemelerini kendiniz yapın.
Sonra buradan Aida64 raporu ve MSI Afterburner değerlerini paylaşın.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Rapor:
Report.htm
MSI Resmi
msiw10.jpg

Tüm minidump dosyalarını paylaşın.

Minidump Dosyalarını Upload Etme

Maalesef dump klasörünün içindeki her şey silinmiş.

Son düzenleme:
dediklerinizi yaptım. Şimdi mavi ekran yok artık ancak bahsettiğim gibi arada sırada (bazen 3-5 saat sonra, bazen 7-8 saat sonra bazen hiç) monitör donuyor ve mouse de donuyor. Hiç bir işlem yapamıyorum ekran norma lgösteriyor fakat hiç bir işlem yapamıyorum ekran sanki donmuş gibi. 10 dakika bekledim düzelir mi diye düzelmedi mecburen ben de kapayıp tekrar açmak zorunda kalıyorum. Bunu nasıl halledeceğim? Kasa sorunsuz çalışıyor sadece ekran donuyor ancak hiç bir işlem yapamıyorum

merhabalar, yaklaşık 6 ay önce vatan bil. dan pc toplamıştım, aldıktan bir hafta sonra mavi ekran hataları başladı, bi ara durdu ama şimdilerde yine devam etmekte üzerine bide kırmızı ekran eklendi tabi bu arada, oyun sırasında kırmızı ekran hatası almaya başladım sürekli, bi el atarsanız sevinirim

minidump dosyaları: emrah.rar

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı