Windows 10 Neden 10 sayısını taşıyor?

Bununla ilgili birkaç iddia daha var. Bunlardan biri:
Windows 95 ve 98 işletim sistemlerinde yazılımların Windows 95 veya 98 yerine 9 rakamının kullandığını ve Windows 9 dendiğinde yeni işletim sisteminin de bu kategoriye dahil olması, bu karışıklığa da neden olmamak için Windows 9 isminin atlandığını söyleniyor.

Diğeri:
Windows NT ve sonrası işletim sistemlerinde numaralandırma mevcut. Windows 7 örneğin 6.1 diye geçiyor: 6+1=7, Windows 8 6.2 diye geçiyor: 6+2=8, Windows 8.1 6.3 diye geçiyor: 6+3=9 Yani Windows 9'un adını Windows 8.1'in aldığı söyleniyor.

Tabii bunlar sadece iddia. :) Ortada net bir bilgi yok.

7ate9logo_bg.gif

Konu hakkında ilginç iddialardan biri de İngilizce'deki "Seven ate Nine" (Yedi dokuzu yedi) esprisine dayanıyor. Eight ile ate'in okunuşu aynı. Bu durumda son çıkar üç Windows'u saymaya kalktığımızda ağzımızdan "Windows Seven,Eight, Nine" sözü dökülecek. Microsoft ise yeni ürünü hakkında yapılacak olan espriden korkuyormuş. İsmi Windows 9 olsa beğenmeyen kullanıcılar internette "Windows 7 ate 9" capslerini yapıp dalga geçeceklerdi.

Karizma denen şey şirketler için önemlidir, riske atılmaz. Bu yüzden bu iddia doğru olabilir diyorum.

Son düzenleme:
7ate9logo_bg.gif

Konu hakkında ilginç iddialardan biri de İngilizce'deki "Seven ate Nine" (Yedi dokuzu yedi) esprisine dayanıyor. Eight ile ate'in okunuşu aynı. Bu durumda son çıkar üç Windows'u saymaya kalktığımızda ağzımızdan "Windows Seven,Eight, Nine" sözü dökülecek. Microsoft ise yeni ürünü hakkında yapılacak olan espriden korkuyormuş. İsmi Windows 9 olsa beğenmeyen kullanıcılar internette "Windows 7 ate 9" capslerini yapıp dalga geçeceklerdi.

Karizma denen şey şirketler için önemlidir, riske atılmaz. Bu yüzden bu iddia doğru olabilir diyorum.
İlk defa duyuyorum. Yani dalga geçmemek için mi yapmışlar? :D Saçma bence. Belki adamların en küçük hatalarında bile dalga geçiyorlar?

İlk defa duyuyorum. Yani dalga geçmemek için mi yapmışlar? :D Saçma bence. Belki adamların en küçük hatalarında bile dalga geçiyorlar?

İddialardan biri bu. Alay konusu olmaktan korkmaları doğal. Ama esas sebep son_goku'nun söylediği şey. 6.1 Windows 7 idi. Windows 8.1(8+1=9) ise 6.3(6+3=9). Windows 10'a büyük bir güncelleme gelirse ismi 10.1(NT 6.5) olabilir.

Windows 10, normalde 9 olarak çıkacaktı ve son anda değiştirildi. Önceki konularımda örneği vardı. Linki 9 olarak verilmiş ancak 10 sürümüne gidiyordu.
Windows her şeyi tek çatı altına toplamak ve birçok cihaza destek vereceğinden 10 adını almıştır.
AIO: All ın one = yani hepsi bir arada anlamına gelir. 10 sayısının anlamı desteğinin 10 farklı cihaza destek vermesidir.
Altta bulunan cihaz sayısını sayın görürsünüz.
Windows_Product_Family.png

Windows 10, normalde 9 olarak çıkacaktı ve son anda değiştirildi. Önceki konularımda örneği vardı. Linki 9 olarak verilmiş ancak 10 sürümüne gidiyordu.
Windows her şeyi tek çatı altına toplamak ve birçok cihaza destek vereceğinden 10 adını almıştır.
AIO: All ın one = yani hepsi bir arada anlamına gelir. 10 sayısının anlamı desteğinin 10 farklı cihaza destek vermesidir.
Altta bulunan cihaz sayısını sayın görürsünüz.
Eki Görüntüle 33132
Neden konferansta bahsetmediler? Birde benim dikkatimi çeken şey şu en sağdaki arayüz oldu. O Xbox One konsolunun arayüzü mü?

'İstersek buna Windows 22 deriz, siz de mecbur kuracaksınız. Kapiş?' diyerek arttırıyorum. :D
Mecbur kalsak da bir masaya yatırmamız gerekiyor öyle değil mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı