Windows 10 Pro Aktivasyon Sorunu

Tabi. Windows 10 Media Creation Tool diye internetten aratırsanız microsoft USB ve DVD'ye kurulum için kolaylık sağlıyor. Bir kere aktivasyon yaptınızmı istediğiniz zaman lisans numarası girmeye gerek kalmadan kurulum yapabilirsiniz. Hatta Windows 10 içerisinden bile temiz kurulum başlatabilirsiniz.

Eki Görüntüle 94156
Windows 8.1 Pro temiz kurulum yaptıktan sonra Windows 10'a yükseltme yapmayı düşünüyorum.. Elimde Windows 8.1 Pro keyi var ama ben ileride format atmak istediğim zaman Windows 10'u nasıl kuracağım.. Bu 1 yıllık ücretsiz yükseltme dönemi geçtikten sonra? "Bir kere aktivasyon yaptınızmı istediğiniz zaman lisans numarası girmeye gerek kalmadan kurulum yapabilirsiniz. " bu cümleniz beni ümitlendirdi ama neyi nasıl yapacağım konusunda bilgim olmadığı için sormak istedim.. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Yaklaşık 6 ayda bir format atan birisiyim kendi bilgisayarıma.. Bu konu benim için çok önemli.. Eğer bu sorumun çözümü varsa çok memnun olacağım..
Konu Dışı: 1000. mesajınız bana cevap olarak gelmiş dikkatimi çekti :mutlu:

Çok teşekkür ederim. Şuanda Windows 10 kullanıyorum. Windows 7 Home Premium iso dosyasını bulmak imkansız gibi bir şey olmuş. Bu nedenle baya süre harcadım fakat sonra DVD'm çalışmayı akıl etti. Sonra Windows 7'yi etkinleştirirken anahtardaki B'yi 50 defa 8 olarak yazdım ve bırakmak üzereyken yüzümü kağıda dayayarak okuyunca B olduğunu fark ettim. Sonra yükseltmeyi yaptım. Otomatik etkinleştirilmişti. Temiz kurulum yapmadan önce anahtarını öğrenmek için bakındım ama bir şey yoktu. Aklıma geldi Aida 64 ile baktım fakat sadece 5 karakter gösteriyor ve yanında [] içinde bir şey yazıyordu. Hatırlamıyorum. Ben de umursamadım. Temiz kurulum yaptım. Şuan işletim sistemi 4 yıllık bilgisayarımda çalışıyor. Ama arada nadir buglar olmuyor değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı