Çözüldü Windows 10 Pro formattan sonra Home'a döndü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dabaddu37

Hectopat
Yer
444th Air Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim bilgisayarda ilk olarak "Windows 10 Home" vardı. Ben de internetten "Pro'ya Yükseltme Key'i" ve "Pro Lisansı" satın alıp "Windows 10 Pro" yapmıştım ve uzun zaman kullanmıştım. Şimdi hem yeni sürüme geçmek için hem de temiz kurulum yapmak için Windows 10 2004 yükledim. Format attıktan sonra etkinleştirilmiş Windows 10 "Home Single Language" oldu.

Pro lisansımı hatırlamıyorum, ben BIOS'ta kalır sanmıştım. "Windows 10 Pro" ISO dosyası internette bulamadım Microsoft'un sitesinden Home indirilebiliyor. "Windows 10 Pro" ISO dosyası bulup onunla format atarsam Pro lisansı aktifleşir mi? Yoksa lisans çöpe mi gitti?

Format attım ve şu an otomatik etkinleştirilmiş Home sürümü kullanıyorum. Eski Pro sürümümün anahtarını bilmiyorum. Ben tekrar Pro ya geçmek istiyorum. Tekrar mı satın almam gerekir?

Çözüm
Büyük ihtimalle kurulum sırasında karşınıza hangi Windows 10 sürümünü yüklemek istediğinizi seçtiğiniz ekran çıkmadı. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan bağlantı yardımıyla yükleme medyasına ekleme yaparak temiz kurulum gerçekleştirmek. Lisans otomatik olarak etkinleşecektir.
Üzerine satın aldığınız e-mail hesabında büyük ihtimal duruyordur. Ya da Gittigidiyor, Hepsiburada mesaj sisteminde duruyordur.

Son olarak satıcıyla iletişime geçerseniz yardımcı olabilir.

Muhtemelen sahip olduğunuz key Windows hesabınıza entegre olmuştur. Format atıp Windows 10 Pro kurarsanız otomatik etkinleşir. Tabi siz işinizi sağlama almak için bu videodan Windows keyinizi de öğrenebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Muhtemelen sahip olduğunuz key Windows hesabınıza entegre olmuştur. Format atıp Windows 10 Pro kurarsanız otomatik etkinleşir. Tabi siz işinizi sağlama almak için bu videodan Windows keyinizi de öğrenebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Göndericinin bana gönderdiği, vbs script üzerindeki ve bu koddaki anahtarlar birbirinden farklı ise ne yapaibiliriz?

Keşke anahtarı kaydetseydin.
OEM key bulabilirsen satın al.
Anahtar olmaz ise sanırsam imkansız.

Üzerine satın aldığınız e-mail hesabında büyük ihtimal duruyordur. Ya da Gittigidiyor, Hepsiburada mesaj sisteminde duruyordur.
Satın aldıktan sonra en az bir yıl geçti. Lisans Mail olarak gelmişti. Galiba o mail i sildim aradım ama bulamadım.
Son olarak satıcıyla iletişime geçerseniz yardımcı olabilir.
Ben de iletişime geçmeyi düşünüyordum belki tekrar atabilirler.
Muhtemelen sahip olduğunuz key Windows hesabınıza entegre olmuştur. Format atıp Windows 10 Pro kurarsanız otomatik etkinleşir.
Ben yerel hesap kullanıyordum. Microsoft hesabımı kullanmıyordum. Dediğiniz yöntemi denedim 1 tane lisans buluyor o da galiba Home lisansı.

Peki Windows 10 Pro ISO dosyası nereden bulabilirim? Nasıl Windows 10 Pro kuracağım? Benim kullandığım ISO dosyası Home kurdu.

Yolsa bunu alıp pro ya geçsem lisansım gelir mi?

Son düzenleme:
Satın aldıktan sonra en az bir yıl geçti. Lisans Mail olarak gelmişti. Galiba o mail i sildim aradım ama bulamadım.

Ben de iletişime geçmeyi düşünüyordum belki tekrar atabilirler.

Ben yerel hesap kullanıyordum. Microsoft hesabımı kullanmıyordum. Dediğiniz yöntemi denedim 1 tane lisans buluyor o da galiba Home lisansı.

Peki Windows 10 Pro ISO dosyası nereden bulabilirim? Nasıl Windows 10 Pro kuracağım? Benim kullandığım ISO dosyası Home kurdu.

Yolsa bunu alıp pro ya geçsem lisansım gelir mi?

Yerel hesap ile kullanıyorsanız kaydetmemiş demektir. Size atacağım linkten tekrar key alabilirsiniz ben kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Göndericinin bana gönderdiği, vbs script üzerindeki ve bu koddaki anahtarlar birbirinden farklı ise ne yapaibiliriz?

Keyin farklı olması durumunu bilmiyorum. En sağlamı Windowsunuzu online bir outlook hesabı ile kullanmak ve keyinizin o hesaba entegre olması. Bu şekilde kullanırsanız her formattan sonra Windowsunuz otomatik etkinleştirilir. Hatta eski walpaperiniz bile otomatik yüklenir.

Büyük ihtimalle kurulum sırasında karşınıza hangi Windows 10 sürümünü yüklemek istediğinizi seçtiğiniz ekran çıkmadı. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan bağlantı yardımıyla yükleme medyasına ekleme yaparak temiz kurulum gerçekleştirmek. Lisans otomatik olarak etkinleşecektir.

Çözüm

Sorun bu değil. Arkadaş format değil update yapmış. Ondan sonra Windows sürümü home olmuş.

Artı -1 Eksi

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı