Windows 10 Pro'dan Windows 11'e geçiş

Windows değişimlerinde her zaman temiz kurulumu tavsiye ederim. Güncelleme üzerinden windows versiyonu değiştirmek "bazen" sorunlara yol açabiliyor. Cihaz uyumlu ve lisansı orjinal ise zaten windows 11 de otomatik olarak lisanslı olacaktır.

Windows 11'in özel istekleri var kurabilmek için. Makineniz Windows 10 lisanslı olabilir. Lisansın W11'e geçiş hakkı olabilir. Ama Windows 11 çıkınca dediki şu işlemci isterim, yok TPM 2.0 chip isterim vs. bunlar olmazsa sıkıntı çıkarırım abi diyor.

Yorum için teşekkürler, merak etmeyin işlemci yetmiyor ama ben yine de yükleyebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 öyle her kocaya gitmiyor. Özel istekleri var. Önce kontrol etmeniz lazım. Windows 10 herkese kaçıyor.
Desteklenmeyen sistemlere de Windows 11 yükleme yolları var. Yani özel gereksinimler etkinleştirmeyi etkilemiyor.

Yorum için teşekkürler, merak etmeyin işlemci yetmiyor ama ben yine de yükleyebiliyorum.
Temiz kurulum yaparken işlemci sorunu ortadan kalkıyor. Merak etmeyin.

Ben lisans olarak hesap ediyorum lisans şimdi ben bu lisansı eğer Windows 11 tartan PC de kursaydım olacaktı ama Windows 11 tartmayan bir PC de kurduğum için mi Windows 11 Pro olmayacak? Sizce mantıksal bir ilişki var mı bunda ben pek mantık yürütemedim.

10'da hangi lisansı kullanıyorsan onun sürümünü kullanır mesela 10 proysa otomatik 11 Pro olur.

Geri
Yukarı