Windows 10 ROM güvenli midir?

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
Ben bir videoda Windows 10 ROM gördüm. Sadece 1.2 GB RAM kullanıyordu. Güvenli midir bilemem. Videonun sahibi 22,8B abonesi olan bir youtuber. Sizce güvenli midir? Zaten adam anlatıyor ROM'da sadece Windows 10'un gereksiz veya Xbox hizmetleri gibi bilgisayarı çok gereksiz yoran hizmetleri siliyor. Baktığımda ROM gayet stabil ve güvenli (Windows 10 arayüzü) duruyor. Sanırım forumda reklam yasak. Bu yüzden link paylaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçerisinde zararlı yazılım bulundurma ihtimalı çok yüksek. Her zaman güvenilir yerlerden (Microsoft resmi sitesinden) indirin ve performans sorunu yaşıyorsanız internette bulabileceğiniz soruna uygun çözümleri uygulayın. Kendi cihazımda internetten bulduğum birçok yöntemi kullanıyorum, işe yarıyorlar.

İçerisinde zararlı yazılım bulundurma ihtimalı çok yüksek. Her zaman güvenilir yerlerden (Microsoft resmi sitesinden) indirin ve performans sorunu yaşıyorsanız internette bulabileceğiniz soruna uygun çözümleri uygulayın. Kendi cihazımda internetten bulduğum birçok yöntemi kullanıyorum, işe yarıyorlar.
Zararlı yazılım derken? Boyutuna baktım 4.63GB. Ayrıca yorumlarda da sıkıntı çıkarmadı diyorlar.
Kullanabilirsin çok büyük bir ihtimalle bir sıkıntı çıkmaz.
Umarım çıkarmaz.

İçine enjekte edilen yazılımları hiçbir zaman bilemeyiz. Güvenip güvenmemek size kalmış. LTSB veya LTSC sürümlerini tavsiye eden arkadaşa katılıyorum.

Geri
Yukarı