Windows 10 Performace Edition güvenli midir?

EvrenX

Hectopat
Benim kendi laptopum eski model bir Toshiba laptop. Laptopu ilk aldığımda içinde Windows 8.1 yüklüydü. Fakat hatırlamadığım bir neden yüzünden Windows 10 yüklemiştik. Daha sonra bilgisayar çok kasmaya başladığı için YouTube'den format videoları izledim. Ama elimde Flash bellek olmadığı için DVD ile format atacaktım. İnternette en küçük boyutlu Windows 10 versiyonunu arıyordum ve Windows 10 performance Edition en küçüğüydü (ortalama 3.9 GB gibiydi). O zamanlar Windows sürümlerini bilmiyordum. Performance Edition'u yükledim, galiba iyi dedim. Sonra aradan 1 yıl falan geçti Performance Edition'un crackli Windows olduğunu anladım ve orijinal Windows yükledim. Ama orijinal Windows çok yavaştı. Bilgisayar 2.5 dk gibi bir sürede açılıyordu ve çok kasıyordu. Bende Windows dvdmi bulup eski Windows'umu geri yükledim ve şu anda 20 saniye gibi bir sürede açılıyor ve çok hızlı. Bana göre Windows 10 Performance Edition daha hızlı. Orijinal olmadığını biliyorum ama daha hızlı. Sorum şu; bu Windows serisi güvenli mi?

Düzenlenmiş işletim sistemi kullanmayın. Performans istiyorsanız Windows 10 Enterprise LTSC sürümüne göz atabilirsiniz. Kendisi Microsoft tarafından çıkarılmış, Mağaza gibi gereksiz uygulamalardan arındırılmış bir sürüm.

Benim kendi laptopum eski model bir Toshiba laptop. Laptopu ilk aldığımda içinde Windows 8.1 yüklüydü. Fakat hatırlamadığım bir neden yüzünden Windows 10 yüklemiştik. Daha sonra bilgisayar çok kasmaya başladığı için YouTube'den format videoları izledim. Ama elimde flash bellek olmadığı için DVD ile format atacaktım. İnternette en küçük boyutlu Windows 10 versiyonunu arıyordum ve Windows 10 performance Edition en küçüğüydü (ortalama 3.9 GB gibiydi). O zamanlar Windows sürümlerini bilmiyordum. Performance Edition'u yükledim, galiba iyi dedim. Sonra aradan 1 yıl falan geçti performance Edition'un crackli Windows olduğunu anladım ve orijinal Windows yükledim. Ama orijinal Windows çok yavaştı. Bilgisayar 2.5 dk gibi bir sürede açılıyordu ve çok kasıyordu. Bende Windows dvdmi bulup eski Windows'umu geri yükledim ve şu anda 20 saniye gibi bir sürede açılıyor ve çok hızlı. Bana göre Windows 10 performance Edition daha hızlı. Orijinal olmadığını biliyorum ama daha hızlı. Sorum şu; bu Windows serisi güvenli mi?

Modlanmış Windows sürümleri güvenli değil. Windows 8.1'e geçin.

Evet güvenli. Ezbere yazanlar gelmiş bile ve gelmeye devam edecek her zamanki gibi. TeamOS ve şu yaygın bildiğimiz Türk sitesinden indirdiyseniz sorun yaşamazsınız.

Modlanmış windowsların içine her zaman zararlı yazılım yerleştirilebilir ama yerleştirmiyorlar. Bu iş yıllardır böyle arkadaşlar korsan yazılımlar için de geçerli. Zararlı yazılım yerleştirebilir misiniz evet peki yerleştiriyorlar mı hayır %80 i yerleştirmiyor.

Benim kendi laptopum eski model bir Toshiba laptop. Laptopu ilk aldığımda içinde Windows 8.1 yüklüydü. Fakat hatırlamadığım bir neden yüzünden Windows 10 yüklemiştik. Daha sonra bilgisayar çok kasmaya başladığı için YouTube'den format videoları izledim. Ama elimde flash bellek olmadığı için DVD ile format atacaktım. İnternette en küçük boyutlu Windows 10 versiyonunu arıyordum ve Windows 10 performance Edition en küçüğüydü (ortalama 3.9 GB gibiydi). O zamanlar Windows sürümlerini bilmiyordum. Performance Edition'u yükledim, galiba iyi dedim. Sonra aradan 1 yıl falan geçti performance Edition'un crackli Windows olduğunu anladım ve orijinal Windows yükledim. Ama orijinal Windows çok yavaştı. Bilgisayar 2.5 dk gibi bir sürede açılıyordu ve çok kasıyordu. Bende Windows dvdmi bulup eski Windows'umu geri yükledim ve şu anda 20 saniye gibi bir sürede açılıyor ve çok hızlı. Bana göre Windows 10 performance Edition daha hızlı. Orijinal olmadığını biliyorum ama daha hızlı. Sorum şu; bu Windows serisi güvenli mi?

Değiştirilmiş Windows yerine orijinal Windows yükleyin. Ben eski ve kasan bilgisayarlarda Windows'un 2015 sürümünü yüklüyorum. 2020 sürümüne göre daha hızlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı