Windows 10 saati geri kalıyor

Beyfendi Kedi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, BIOS pilini değiştirdiğim halde bilgisayar saatim geri kalıyor. Tarih ve saat ayarlarından eşitle yapmama rağmen bir zaman sonra geri kalıyor.

Arkadaşlar, BIOS pilini değiştirdiğim halde bilgisayar saatim geri kalıyor. Tarih ve saat ayarlarından eşitle yapmama rağmen bir zaman sonra geri kalıyor.
net stop w32time

w32tm /unregister

w32tm /register

net start w32time

Cmd yönetici olarak çalıştırıp bunları yapıştırın.(tek tek)

Windows saati diye bir hizmet vardı yanlış hatırlamıyorsam. Onu devredışı bırakıp tekrar açmayı deneyin ya da belki devredışıdır otomatik aktif olmasını sağlayın.

Bilgisayarı açar açmaz saati güncelleyen bir eklenti vardı. Ben eski bilgisayarımda o şekilde kullanıyordum eğer normal yollarla çözemezseniz onu ekleyebilirsiniz youtube'a yazarsanız çıkar.

Windows saati diye bir hizmet vardı yanlış hatırlamıyorsam. Onu devre dışı bırakıp tekrar açmayı deneyin ya da belki devredışıdır otomatik aktif olmasını sağlayın.

Sağ olun bende kapalıymış açtım ama işe yaramadı otomatik yapmıştım.

Net stop W32time.

W32tm /unregister

W32tm /register

Net start W32time.

CMD yönetici olarak çalıştırıp bunları yapıştırın.(tek tek)

Üzgünüm bu da işe yaramadı.

Ntp sunucularını kullan.

Nasıl kullanabilirim sanırım CMD ile komut girerek yapıyorum ama internette bulamadım hangi sunucu ile eşitleyebileceğimi.

Son düzenleme:
Sağ olun bende kapalıymış açtım ama işe yaramadı otomatik yapmıştım.

Üzgünüm bu da işe yaramadı.

Nasıl kullanabilirim sanırım CMD ile komut girerek yapıyorum ama internette bulamadım hangi sunucu ile eşitleyebileceğimi.
Kod:
0.tr.pool.ntp.org
1.tr.pool.ntp.org
2.tr.pool.ntp.org
3.tr.pool.ntp.org
Türkiye için NTP sunucuları. Windowstaki ayarını bilmiyorum. Araştırarak bulabilirsiniz.

Saat Kaç? - SaatKac.info.tr arkadaşlar kontrol etmek için bu siteden yararlanıyorum sanırım çözümü buldum saat dilimini utc 3:00 İstanbul'dan utc 3:00 minsk yaptım düzeldi şu anlık sadece emin olamadığım saliselik gecikme oluyor o değer sizde ne çıkıyor yazabilirseniz sevinirim bende 0.025-0.075 arası gidip geliyor ve saatiniz tam yazıyor artık ancak sizdekini de merak ettim ona göre yorum yapacağım.

Ntp sunucuları problemi çözdü artık saatim tam.

Kod:
0.tr.pool.ntp.org
1.tr.pool.ntp.org
2.tr.pool.ntp.org
3.tr.pool.ntp.org
Türkiye için ntp sunucuları. Windows'taki ayarını bilmiyorum. Araştırarak bulabilirsiniz.

Tam çözdü derken yine 0.6 saniyelik gecikme oluştu. Artık kafayı yiyeceğim modlu Windows'tan dolayı olabilir mi acaba?

Son düzenleme:
Saat Kaç? - SaatKac.info.tr arkadaşlar kontrol etmek için bu siteden yararlanıyorum sanırım çözümü buldum saat dilimini utc 3:00 İstanbul'dan utc 3:00 minsk yaptım düzeldi şu anlık sadece emin olamadığım saliselik gecikme oluyor o değer sizde ne çıkıyor yazabilirseniz sevinirim bende 0.025-0.075 arası gidip geliyor ve saatiniz tam yazıyor artık ancak sizdekini de merak ettim ona göre yorum yapacağım.

Ntp sunucuları problemi çözdü artık saatim tam.

Tam çözdü derken yine 0.6 saniyelik gecikme oluştu. Artık kafayı yiyeceğim modlu Windows'tan dolayı olabilir mi acaba?
0.6 saniyeyi nasıl tesbit ettiniz? Eğer site diyorsa o tarayıcı yavaşlığından kaynaklı. NTP sunucuları doğruyu gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı