Windows 10 Sıfırlayarak Hatalar Düzelir Mi?

aemirsvg

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir haftadır oyunlarda kasma, oyunların Loading ekranında donma, oyundan atma gibi çeşitli problemlerle karşı karşıyayım. Oyunlardan atarken vs. herhangi bir hata vermiyor ve oyun kapanmıyor, kilitleniyor. Yeniden başlatmak ya da kapamak dışında bir çarem kalmıyor. Bildiğiniz gibi ayarlardan Windows 10'u sıfırlayabiliyoruz. Ben de sıfırlamayı düşünüyorum ama sizce olay görüntüleyicisinde aldığım hatalar, sıfırlarsam yine karşıma çıkar mı? Aldığım hatalar DistributedCOM, Eventlog, volmgr, Service Control Manager, Application Error, SpellChecker. Ayrıca bu sıfırlama işleminde Windows kendini sıfırdan geri mi yüklüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık bir haftadır oyunlarda kasma, oyunların Loading ekranında donma, oyundan atma gibi çeşitli problemlerle karşı karşıyayım. Oyunlardan atarken vs. herhangi bir hata vermiyor ve oyun kapanmıyor, kilitleniyor. Yeniden başlatmak ya da kapamak dışında bir çarem kalmıyor. Bildiğiniz gibi ayarlardan Windows 10'u sıfırlayabiliyoruz. Ben de sıfırlamayı düşünüyorum ama sizce olay görüntüleyicisinde aldığım hatalar, sıfırlarsam yine karşıma çıkar mı? Aldığım hatalar DistributedCOM, Eventlog, volmgr, Service Control Manager, Application Error, SpellChecker. Ayrıca bu sıfırlama işleminde Windows kendini sıfırdan geri mi yüklüyor?
Temiz kurulum en sağlıklısıdır. Sıfırlama işlemi sonrası arkadaşımın bilgisayarında değişiklik olmamıştı. Şahsen bir kere bile sıfırlama yapmadım. Direk temiz kurulum zaten hataları düzeltiyor.

Pek anlamamda nasıl yapacağım hakkında bilgi verebilir misin elimde orjinal windows 10 home cd'si var ama kasada cd girişi yok. Temiz kurulumu nasıl yapabilirim her şeyin sıfırlanması için ?

Windowsu 0'dan kurmamımı sağlıyor bu dediğiniz ben baştan kurmak istiyorum çünkü
Çünkü hali hazırda bir windows 10'um var ve ben sadece sıfırlayıp baştan kurmak istiyorum.

Sıfırlamak bazen çözüm sağlamaz. En sağlıklısı temiz kurulum.

Aşağıdaki linkten Windows 10'u indirip Rufus ile yazdırabilirsin.

Technopat'ta Rufus ile ISO'yu yazdırma ve UEFI ile Windows 10'u kurma rehberlerini bulabilirsin.

Windows 10 ISO Dosyası
Rufus

BIOS ayarları vs. dediğiniz şeyleri yapmak beni biraz aşar. Herhangi bir bilgisayarcıya götürsem temiz kurulum yapabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı