Windows 10 Silinmeyen Dosya Nasıl Silinir?

NooName

Hectopat
Yer
İstanbul
Tencent Gaming Buddy emülatörünü kurdum. Her zamanki gibi rezalet halde olduğu için kaldırdım ama bu dosyayı bir türlü silemedim. Bilgisayarda tek hesap ve yönetici olarak kullanıyorum. Klasör içinde QMConfig.hiv adında dosya var. İzinleri değiştirdim yine silemedim. Winrar ile arşivleyip silmeyi denedim yine olmadı. Yardımcı olabilecek olan var mı?

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev Yöeticisi'nden bakın bakalım dosyayı kullanan bir işlem var mı? Eğer varsa işlemi sonlandırıp deneyin. Yoksa, herhangi bir onarım diski ya da Live Linux ile dosyayı bulup silebilirsiniz. :) Şöyle bir tüyo vereyim;
Windows'ta silinemeyen tüm dosyaları Linux'ta,
Linux'ta silinemeyen tüm dosyaları Windows'ta silebilirsiniz.
Mesela virüs v.s bulaşır, lazım olur. ;)

Advanced System Care'deki Dosya Öğüt özelliğini dene.

IOBit programlarının işe yaradığını düşünmüyorum. En ufak işlem için bile farklı program yapıp bilgisayarı ele geçirmeye çalışan virüs gibi duruyor bana...

Unlocker kullanmayı dene.

Teşekkürler işe yaradı. Sistemde Windows 8.1 ve Windows 10 var. Windows 8.1 üzerinden Unloker ile sildim. Dosyanın kendi içinde olduğu sistemde işe yaramıyor maalesef. Yani Windows 10 üzerinden Unlocker programı da silemiyor...

Görev Yöeticisi'nden bakın bakalım dosyayı kullanan bir işlem var mı? Eğer varsa işlemi sonlandırıp deneyin. Yoksa, herhangi bir onarım diski ya da Live Linux ile dosyayı bulup silebilirsiniz. :) Şöyle bir tüyo vereyim;
Windows'ta silinemeyen tüm dosyaları Linux'ta,
Linux'ta silinemeyen tüm dosyaları Windows'ta silebilirsiniz.
Mesela virüs v.s bulaşır, lazım olur. ;)

Görev yöneticisinde Tencent'e dair çalışan bir uzantı veya dosya yok. Cevap için teşekkürler bunu biliyordum ama daha kolay bir yoldan yapmak istiyordum. Elimde Linux dosyayı yoktu. [emoji4]

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı