Windows 10 simgeleri siyah oldu

İlginiz için teşekkürer. Temiz kurulum yapayım en iyisi.

Ben Insider kullanırken en hatalı sürümlerden birine denk gelmiştim görev yöneticim açılmıyordu Windows Search bozuktu bilgisayarı açarken döngüye takılan mavi ekranlar yiyordum bazen bende gittim formatladım 1 dakikada açılan bilgisayar 20 saniyede kendine gelerek önümde hazır oluyor.

Merhaba arkadaşlar,

Sorunun çözümüne uzun uğraşlar sonucu ulaştım.

Riot Games'in yapmış olduğu güncelleme ile Microsoft'un Windows güncellemesi yaklaşık olarak aynı tarihe denk geliyor.
Öncelikle Windows + r tuşlarını kullanarak çalıştırı açınız. Winver yazarak enterlayınız. Windows sürümü 20H2 olması gerekmektedir.
Eğer 21h sürümünü kullanıyorsanız bu simge hatasına sebebiyet veriyor.
Aşağıdaki adımları izleyerek 21h sürümünü kaldırarak çözüme ulaşabilirsiniz.
1-başlat menüsü açılır. Windows Update ayarlarına girilir.
2-güncelleştirme geçmişini görüntüle seçeneğine tıklanır.
3-güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine tıklanır.
4-açılan menüde 21h sürümünün geldiği Update üzerine sağ Click ile tıklanır ve kaldırılır. Sonrasında bilgisayar yeniden başlatılır.

arkadaşlar selamlar. insider kullanmak ne demek ? Benim de bazı dosyalarım siyaha döndü. Tüm güncellemeleri yapmama rağmen hala siyah. txt dosyalarımın siyaha döndüğünü farkettim. daha sonra bazı klasörler de siyah oldu. Bilgisayarımı ilk aldığımda microsoftun sitesinden windows10 indirip yükledim. Etkinleştirmedim. O şekilde kullanıyorum. Kms vs. bir şey de yapmadım. Sağ alt köşede windowsu etkinleştir yazıyor. Bundan rahatsız değildim şimdiye kadar. Şimdi klasörler siyaha döndü bu benim canımı sıktı.

Geri
Yukarı