Çözüldü Windows 10 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

SemihOzdogdu

Hectopat
Dostlar merhaba. Sistemde Windows 10 kurulu 2 gün önce bir sıkıntı yokken bugün bilgisayarı açtığımda mavi ekran hatası aldım. Bu sorunu nasıl çözerim? Minidump dosyasını ekliyorum.

minidump

Çözüm
Merhabasahip olduğunuz DMP dosyalarını kontrol edip analiz ettiğinizde rtp_filter.sys hatası var, bu aslında Avira Ürün ailesinin bir parçasıdır ve sahip olduğunuz hata Avira Anti'nin uyumsuzluğundan kaynaklanmaktadır. Avira ile çakışabilecek birkaç sürücüyü engellediği için Mavi ekran yapıyor.

Avira ile ilgili tüm sürücüleri kaldırın. Bir daha mavi ekran almayacaksınız.

Son durum nedir?
Merhabasahip olduğunuz DMP dosyalarını kontrol edip analiz ettiğinizde rtp_filter.sys hatası var, bu aslında Avira Ürün ailesinin bir parçasıdır ve sahip olduğunuz hata Avira Anti'nin uyumsuzluğundan kaynaklanmaktadır. Avira ile çakışabilecek birkaç sürücüyü engellediği için Mavi ekran yapıyor.

Son durum nedir?

Son düzenleme:
Çözüm

Son durum nedir?

Avira'yı güvenli modda komple kaldırdığımda sorun çözüldü teşekkürler.

Geri
Yukarı