Windows 10 sistemin şifresi nasıl kırılır?

TSML

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda çok önemli dosyalarım var ama şifresini bilmiyorum bu bilgisayarın şifresini nasıl kırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pini unuttum seçeneğine tıklayıp Microsoft hesabınıza giriş yaparak şifreyi sıfırlayabilirsiniz.
Microsoft hesabı kayıtlı değildi.
Sorunu çözdüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunu çözdüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Microsoft hesabı kayıtlı değildi.
Sorunu çözdüm.
Sorunu çözdüm.
Nasıl yaptınız benimde bilgisayarımın şifresini kırmam gerekiyor içindeki verileri silmeden yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir flash bellek ve windows isosu lazım. Girip cmd'yi açıyorsunuz sonra oraya notepad yazıyorsunuz. Sonra sırasıyla dosya>aç>sistem dizininiz>Windows>system32 ye geliyorsunuz. Ardından ise sethc.exe dosyasının başka bir yere kopyasını alıp siliyorsunuz. Sonra cmd.exe yi kopyala yapıştır yapıp adını sethc.exe yapıyorsunuz. Son olarak bilgisayarınızı normal bir şekilde açıp 5 kez shift tuşuna hızlıca basıp cmd 'yi açıyoruz. CMD ekranına net user kullanıcıadın * yazıyor ve adımları takip ederek şifre değiştiriyoruz.

Bir flash bellek ve Windows ISO'su lazım. Girip CMD'yi açıyorsunuz sonra oraya notepad yazıyorsunuz. Sonra sırasıyla dosya>aç>sistem dizininiz>windows>system32'ye geliyorsunuz. Ardından ise sethc.exe dosyasının başka bir yere kopyasını alıp siliyorsunuz. Sonra cmd.exe yi kopyala yapıştır yapıp adını sethc.exe yapıyorsunuz. Son olarak bilgisayarınızı normal bir şekilde açıp 5 kez Shift tuşuna hızlıca basıp CMD'yi açıyoruz. CMD ekranına net user kullanıcıadın * yazıyor ve adımları takip ederek şifre değiştiriyoruz.

Bu işlemlerin video şeklinde detaylı anlatımı var mı hata yapmamak için soruyorum.

Bir flash bellek ve Windows ISO'su lazım. Girip CMD'yi açıyorsunuz sonra oraya notepad yazıyorsunuz. Sonra sırasıyla dosya>aç>sistem dizininiz>windows>system32'ye geliyorsunuz. Ardından ise sethc.exe dosyasının başka bir yere kopyasını alıp siliyorsunuz. Sonra cmd.exe yi kopyala yapıştır yapıp adını sethc.exe yapıyorsunuz. Son olarak bilgisayarınızı normal bir şekilde açıp 5 kez Shift tuşuna hızlıca basıp CMD'yi açıyoruz. CMD ekranına net user kullanıcıadın * yazıyor ve adımları takip ederek şifre değiştiriyoruz.

Ayrıca lazesoft uygulaması ile bilgisayarı administrator olarak ekranı açtım ama kendi kullandığım diğer kullanıcı hesabın şifresini kıramadı bütün dosyalar ve hesaplar ikinci olan kullanıcı hesabında administrator hesabında dosyalar gözüküyor ama ayarlamalar ve hesaplar eksik o yüzden 2. kullanıcı hesabının şifresini kırmam gerekiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı