Çözüldü Windows 10 Sonrası Oyunlarda FPS Drop

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yılmaz124

Hectopat
Arkadaşlar benim PC önceden Win7'di FPS düşmesi sorunu yaşamıyordum. Daha sonra araştırma yaptım biraz Win10 oyunlarda daha etkiliymis sonra Win 10'a format attım ama FPS düşmesi yaşamaya başladım (Win7'de aldığım FPS 80-100 arasıydi ). Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
4 GB RAM yetersiz kalıyor olabilir. AfterBurner ile oyun içi bellek kullanımına bakın. Uzun vadede RAM'i en az 8 GB yapmanız gerek.
Windows 7 kullandığınız zaman ne zamandı, Windows 10 ne zaman? Normal şartlarda Windows 7 kullanan bir bir sistemde FPS düşüşü olmuyorsa 10 kurunca da olmamalı.

Bu durumda sorun geçer geçmez başlamadı ise sistemdeki toz veya termal macun kurması buna sebep olabilir. Her halükarda sistem özelliklerinizi ve hangi oyunda FPS farkı olduğunu belirtin.

Arkadaşlar benim PC önceden Win7'di FPS düşmesi sorunu yaşamıyordum. Daha sonra araştırma yaptım biraz Win10 oyunlarda daha etkiliymis sonra Win 10'a format attım ama FPS düşmesi yaşamaya başladım (Win7'de aldığım FPS 80-100 arasıydi ). Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?
Donanımınızın Windows 10 sürücülerinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Eski bir sistem ise sürücü uyumsuzluğundan kaynaklanıyor olabilir. RAM 4 GB ise Windows 7'de yeterli gelebilir, ancak Windows 10'da RAM yetersizliği de olmuş olabilir. Dizüstü kullanıyorsanız sürücü sorunu yaşıyor olmanız muhtemel. Sisteminizi paylaşabilir misiniz?

Recep Bey'in dediklerine katılmamla birlikte format sonrası sürücülerin ve gerekli araçların yüklendiğinden emin olmanızı tavsiye ederim.

Windows 7 kullandığınız zaman ne zamandı, Windows 10 ne zaman? Normal şartlarda Windows 7 kullanan bir bir sistemde FPS düşüşü olmuyorsa 10 kurunca da olmamalı.

Bu durumda sorun geçer geçmez başlamadı ise sistemdeki toz veya termal macun kurması buna sebep olabilir. Her halükarda sistem özelliklerinizi ve hangi oyunda FPS farkı olduğunu belirtin.

Cuma günü Win7 idi. LOL'de 80-100 arası Full ayarlarda oynuyordum sıkıntı yoktu. Pazar günü Win10a format attım LOL'u yükledim FPS'de sıkıntı yoktu ama FPS düşmesi giriyordu. Ekran kartının sıcaklığına baktım 28-31 arasıydi.

Donanımınızın Windows 10 sürücülerinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Eski bir sistem ise sürücü uyumsuzluğundan kaynaklanıyor olabilir. RAM 4 GB ise Windows 7'de yeterli gelebilir, ancak Windows 10'da RAM yetersizliği de olmuş olabilir. Dizüstü kullanıyorsanız sürücü sorunu yaşıyor olmanız muhtemel. Sisteminizi paylaşabilir misiniz?

• RAM 4 GB
  • Ekran kartı GT 1030
  • i3 2100

Hangi oyun için test ediyorsunuz peki? Rica etsem MSI Afterburner kullanarak oynadığınız oyun içi RAM, CPU ve GPU kullanımlarını kontrol eder misiniz?

4 GB RAM yetersiz kalıyor olabilir. Afterburner ile oyun içi bellek kullanımına bakın. Uzun vadede RAM'i en az 8 GB yapmanız gerek.

Evet haklısınız ben zaten RAM olmadığından dolayı Windows 10'a yukseltmiycektim bilgisayar da bootmgr hatası verdiği için yükselttim sağ olun.

Geri
Yukarı