Windows 10 Sürüm 1903 format ardından yavaş açılıyor ve kapanıyor

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Driver booster belasının bilgisayarımı bozmasının ardından format attım ve sürüm 1903 kurdum. Bilgisayar Glary Utilities'e göre 32 saniyede açılıyor. Ben süre tutmadım ama gerçekten uzun sürüyor açılması. Driver booster'dan önce bilgisayarın açılması maksimum 9-10 saniye sürüyordu. Bir de bilgisayarı kapatırken 10 saniye kadar mavi ekranda bekliyor öyle kapatıyor hatta belki de daha uzun sürüyordur. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yani en kötü süreyi nasıl azaltabilirim? (Driver booster'a ait herhangi bir program önermeyin lütfen)

Dun arkadasimin sisteminin de gereksiz uzun sürede kapanip acildigini fark ettik. Windows guncellemelerini mumkunse denetleyin yeni guncellemeyle duzelttiler bayagi bir. Nette arastirdigim kadariyla Windows bu durumdan etkilenenler için yeni guncelleme cikartmis bir deneyin derim.

1903 değil de 1909 veya 2004 yükleyin denemek için o sorunu çözmüş olabilirler. Driver yüklerken de ya kendi sitesinden yükleyin ya da Windows Update yapın o driverlerı yükler. Bir de disk kullanıyorsanız diskler zamanla yavaşlama yapabilir belki ona denk gelmişte olabilirsiniz. Yükleme yaparken UEFI kurulum yapın Fast Boot seçeneği varsa onu da açın

1903 değil de 1909 veya 2004 yükleyin denemek için o sorunu çözmüş olabilirler. Driver yüklerken de ya kendi sitesinden yükleyin ya da Windows Update yapın o driverlerı yükler. Bir de disk kullanıyorsanız diskler zamanla yavaşlama yapabilir belki ona denk gelmişte olabilirsiniz. Yükleme yaparken UEFI kurulum yapın Fast Boot seçeneği varsa onu da açın

Kurulum UEFI yapıldı, Fast Boot açık. M.2 ssd kullanıyorum ona rağmen bu yavaşlığı anlayamadım.

Kurulum UEFI yapıldı, Fast Boot açık. M.2 SSD kullanıyorum ona rağmen bu yavaşlığı anlayamadım.

Kesinlikle normal değil. Siz ilk önce 2004 ISO ile kurulum yapın. Sonra hiçbir driver yüklemeden ilk önce ekran kartı Intel ise Intel'in NVIDIA ise NVIDIA'nın kendi sitesinden güncel sürümü indirip yükleyin onları yükledikten sonra Windows Update yapıp öyle deneyin bakalım düzelecek mi? Bir de hangi markanın SSD'sini kullanıyorsanız onun Tool'u vardır onu yükleyin Firmware upgrade olabilir ya da diskte sorun olabilir o söyler.

Kesinlikle normal değil. Siz ilk önce 2004 ISO ile kurulum yapın. Sonra hiçbir driver yüklemeden ilk önce ekran kartı Intel ise Intel'in NVIDIA ise NVIDIA'nın kendi sitesinden güncel sürümü indirip yükleyin onları yükledikten sonra Windows Update yapıp öyle deneyin bakalım düzelecek mi? Bir de hangi markanın SSD'sini kullanıyorsanız onun Tool'u vardır onu yükleyin Firmware upgrade olabilir ya da diskte sorun olabilir o söyler.

Elimde lisanslı bir 2004 yok şuan. Bunu da bilgisayarcı bir tanıdığım kurdu lisanslı sürüm. Bunu 2004'e çıkarsam düzelir mi? SSD'im ADATA XPG Spectrix S40G modeli RGB si hızını düşürdüğü için kapadım şuan 2000/1500 lerde hızı. HD Tune dan testleri de yaptım, herhangi bir sorun gözükmüyor. Formatlarken D diskinde oyunlar olduğu için onu silmemiştik.

Elimde lisanslı bir 2004 yok şu an. Bunu da bilgisayarcı bir tanıdığım kurdu lisanslı sürüm. Bunu 2004'e çıkarsam düzelir mi? SSD'im Adata XPG Spectrix S40G modeli RGB'si hızını düşürdüğü için kapadım şu an 2000/1500lerde hızı. HD Tune'dan testleri de yaptım, herhangi bir sorun gözükmüyor. Formatlarken D diskinde oyunlar olduğu için onu silmemiştik.

Denek gerekiyor düzelir mi şu anda bilemem bir de lisans sürüm numarasına göre olmaz. Bütün Windows'larda işe yarar o CD Key varsa yeterli tek yapmanız gereken güncel ISO'yu GTP ile Flash'a yazaıp sıfır kurulum yapmak

Denek gerekiyor düzelir mi şu anda bilemem bir de lisans sürüm numarasına göre olmaz. Bütün Windows'larda işe yarar o CD Key varsa yeterli tek yapmanız gereken güncel ISO'yu GTP ile Flash'a yazaıp sıfır kurulum yapmak

CD key elimde yok sıkıntı o. Mümkünse format atmadan çözmeye çalışırsam daha iyi olur.

CD Key'i alabilen programlar var. Ama bilgisayarcı format attıysa lisans orijinal olduğundan emin miyiz bilgisayarcılar crack kurar.

Crack veya korsan bir yazılım olduğunu zannetmiyorum. Kendisi yakın bir akrabam. Şirketler için toplu lisans alıyor ordan bir tane kurdu yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı